کد خبر: ۱۳۳۶۱۸
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۹
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان گفت: در هیئت مدیره انجمن‌های حمایت از مصرف‌کنندگان اعضای تشکل‌های صنفی تولیدکننده نمی‌توانند حضور داشته باشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ محمدحسین نکویی‌مهر که در میزگرد تخصصی نقش NGOها در حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سخن می‌گفت ابتدا در مورد رابطه بخش دولت با انجمن مصرف‌ کنندگان،گفت: در مورد اینكه مجموعه دولت در این انجمن وجود داشته باشد باید اشاره کرد به اینکه هم اکنون همه کسانی که در کشور زندگی می‌کنند مصرف کننده هستند و نمی‌توانیم بگوییم که دولتی‌ها مصرف‌کننده نیستند در واقع این بخش نیز می‌تواند مانند اعضای دیگر در این انجمن‌ها حضور داشته باشند.

وی با اشاره به وجود هشت هزار تشکل صنفی در کشور یادآور شد: در مقابل این تعداد تشکل مصرف‌کنندگان کشور تشکلی نداشتند که به همین دلیل انجمن‌های حمایت از مصرف‌کنندگان به تدریج شکل گرفته است و هم اکنون انجمن ملی آن نیز آغاز به کار کرده است.

نکویی‌مهر اضافه کرد:‌ این گرایش وجود ندارد که انجمن‌های حمایت از مصرف‌کنندگان دولتی شوند اما یکی از وظایف اصلی حاکمیت حمایت از این انجمن‌هاست.

رئیس سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان با بیان این‌که انجمن‌های حمایت مصرف‌کنندگان به دنبال توسعه‌ رقابتی شدن بازار هستند، ادامه داد: در آیین‌نامه جدید برای این انجمن‌ها اعلام شده که در هیئت مدیره‌ انجمن‌های حمایت از مصرف کنندگان نباید اعضای تشکل‌های صنفی تولیدکننده حضور داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینكه منافع تولیدکننده و مصرف‌کننده تضادی با هم ندارند، در مورد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان یادآور شد: این سازمان سازمانی حاکمیتی محسوب می‌شود و جایگاهش بالاتر از آن است که به گروهی گرایش داشته باشد./ق2
 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی