کد خبر: ۱۳۵۱۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۸

در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش در پژوهشکده بیمه برگزار شد از پژوهشگران برتر پژوهشکده بیمه تجلیل شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در این مراسم از محمد وفایی یگانه و محمود سبزی به عنوان پژوهشگران برگزیده سال 1390 با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

مهدوی رئیس پژوهشکده بیمه ضمن تبریک هفته پژوهش گفت: هیچ پیشرفتی اتفاق نمی افتد مگر اینکه پژوهش و تحقیق جدی در کنار آن انجام شده باشد و امکان ندارد بشر در زمینه ای پیشرفت کند بدون اینکه به اندازه کافی پژوهش کرده باشد. هیچ پیشرفت و ترقی و تعالی بدون پژوهش و تحقیق امکان ندارد به وقوع بپیوندد. بنابراین پژوهش امر بسیار مهمی است که برای تحول در هر شاخه ای از اقتصاد یا زندگی اجتماعی لازم است.

وی با اشاره به اهمیت و نقش پژوهش در توسعه کشورها افزود: در دنیا رتبه ما در اقتصاد بین 20 تا30 است اما رتبه ما در بیمه از جهت کمی بین 70 تا 80 است.

رئیس پژوهشکده بیمه در ادامه خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته پژوهش و تحقیق در صنعت بیمه خوب مدیریت نشده است، اگر غیر از این بود باید نتیجه‌اش را در تحول خود این صنعت می‌دیدیم، به هر حال پژوهشکده بیمه به عنوان مرکز اصلی پژوهش‌های صنعت بیمه تأثیر آنچنانی در سال‌های گذشته نداشته است که امیدواریم از این پس روندی رو به رشد داشته و به درد صنعت بیمه رسیدگی کند.

وی با اشاره به عدم بازنگری در بیمه نامه های موجود در صنعت بیمه تصریح کرد: بیمه‌نامه‌های ما از زمانی که نوشته شده‌اند دست نخورده‌اند که یکی از وظایف ما بررسی و بازنگری بیمه نامه های جاری و ارائه پیشنهاد به بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه است. چرا که لازم است بیمه نامه ها به روز و متناسب با شرایط زمانی تطبیق داده شود تا پاسخگوی نیازهای جامعه باشد

مهدوی در پایان بر انجام پژوهش های کاربردی بیمه ای توسط پژوهشگران پژوهشکده بیمه تأکید کرد و گفت:اگر کارهای ما موثر باشند می توانیم صنعت را به طور جدی تحت تاثیر قرار دهیم و صنعت از دستاوردهای پژوهشی بهره مند شود./ق2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر