کد خبر: ۱۳۵۱۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۰
عدالت به سبک غربي؛

عالي ترين دادگاه اتحاديه اروپا امروز با رد درخواست تجديد نظر ، اعلام کرد نام يک گروه مهم مخالف حکومت ايران نبايد در فهرست اين اتحاديه در خصوص گروه هاي تروريستي، قرار بگيرد!

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از آسوشيتدپرس ؛ ديوان دادگستري اروپا مستقر در لوکزامبورگ با صدور حکمي، حکم سال 2008 دادگاه بدوي را تاييد کرد دال بر اينکه دولت هاي عضو اتحاديه اروپا، حقوق سازمان مجاهدين خلق ايران (گروهک تروريستي منافقين) را نقض کرده و کشورهاي اروپايي مدارک کافي براي افزودن نام اين گروه به فهرست سياه خود ارائه نکرده بودند.

فرانسه به تصميم دادگاه بدوي اتحاديه اروپا -که در آن از کشورهاي اين اتحاديه خواسته شده است نام سازمان مجاهدين خلق ايران (گروهک تروريستي منافقين) را از فهرست گروههاي تروريستي اتحاديه اروپا خارج کند- اعتراض کرده بود ولي ديوان دادگستري اتحاديه اروپا اعتراض فرانسه را وارد ندانست و رد کرد.


ماه ژانويه سال 2009، اتحاديه اروپا تصميم گرفت نام اين گروه مخالف ايران را از فهرست خود درباره گروه هاي تروريستي حذف و محدوديت ها را در زمينه منابع مالي اش، لغو کند که فرانسه خواستار تجديد نظر در اين حکم شده بود.
 

درست چند روز پيش از پايان مهلت جابجايي هزاران فعالي که پس از خروج نظاميان آمريکا از عراق در اين کشور بلاتکليف مانده اند ، عالي ترين دادگاه اتحاديه اروپا امروز چهارشنبه راي بدوي مبني بر حذف نام يک گروه مخالف دولت ايران را از فهرست گروههاي تروريستي تاييد کرد.


اين در حالي است که  آمريکا يکي از حاميان اصلي اين گروهک تروريستي، همچنان آنرا سازماني تروريستي مي داند.


اتحاديه اروپا، نام اين گروه را در سال 2009 ميلادي بدنبال راي دادگاه بدوي، از فهرست سازمان هاي تروريستي خارج کرد.


مقامات اتحاديه اروپا گفتند اين تصميم، بر پايه و اساس حقوقي اتخاذ شده است، نه اينکه به اين نتيجه رسيده است که اين گروه، گروهي تروريستي نيست بلکه تنها دليل تبرئه آنها دشمني شان با جمهوري اسلامي ايران است!


دولت عراق امروز مجبور به تمديد شش ماهه حضور منافقين در خاک عراق شد تا مکاني براي خروج آنها از خاک عراق پيدا شود و اين تصميم دادگاه عالي اتحاديه اروپا قطعاً براي کمک به اين تروريست ها گرفته شده است.


ساکنان اردوگاه اشرف با خروج حاميان آمريکايي خود  پس از نه سال از عراق در خصوص امنيت خود نگرانند چون هم با عمليات هاي تروريستي شان داغ عزيز به دل مردم عراق و هم مردم ايران گذاشته اند./ا


 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر