کد خبر: ۱۶۳۹۲۸۹
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۷:۳۴
در برنامه شب گذشته پارك ملت؛

رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: مجلس اگر مستقل باشد یعنی خودش تصمیم بگیرد و با قوه های دیگر تعامل داشته باشد، این مجلس باعث می شود كه حقوق ملت را حفظ كند.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران رييس قوه مقننه كه ديشب در برنامه تلويريزوني پارك ملت حضور داشت، با اشاره برگزاری مناظرات در سال های گذشته بین گروه های مختلف، بر ضرورت برگزاری این مناظرات در جامعه تاكید كرد و افزود: با انجماد فكری انقلاب بوجود نمی آید و ما باید زنده بودن حركت فرهنگی را در صلاحیت داشته باشیم.

لاريجاني افزود: یك خصوصیت دینی بر امورات باید براساس آرامش به جلو برود، نه با سختی و تندی، چرا كه انقلاب یك پروسه است و این انقلاب جاندار است و ادامه دار، نه یك جامد.

وي ادامه داد: شهید مطهری همیشه اعلام می كرد، در دانشگاه الهیات من خوشحال می شوم كه یك ماركسیست بیاید و با من به بحث بنشیند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی یك فرایند است، گفت: ویژگی انقلابی یك ویژگی برازنده یك مسلمان است كه آینده ای برای مسلمین می بیند و باید براساس آن حركت كند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با برآورد عملكرد مجلس هشتم در طول خدمت چهار ساله اش گفت: تصویب بیمه بیكاری برای افراد و قانون مبارزه با قاچاق كالا و افرادی كه در صنعت فرش كار می كردند تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، از جمله عملكرد این دوره از مجلس است.

اگر نماینده ها دارای صلاحیت هستند و با آرای ملت به مجلس شورای اسلامی وارد شده اند، بایستی صحبت كنند و به گفته مقام معظم رهبری در فكر تهمت، بدگویی و تخریب دیگران نباشند.

وی افزود: من فكر می كنم كار نمایندگان مجلس بسیار سخت است و نمایندگان نباید كار دیگری داشته باشند، چرا كه یك شغل پر مشغله ای است چه در كمیسیون ها و چه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی.

وی افزود: مجلس اگر مستقل باشد یعنی خودش تصمیم بگیرد و با قوه های دیگر تعامل داشته باشد، این مجلس باعث می شود كه حقوق ملت را حفظ كند.

لاریجانی با اشاره به مرحوم مدرس به عنوان نماینده ای كه در مقابل قرارداد وثوق الدوله یك تنه ایستادگی كرد، گفت: نمایندگان اگر خصوصیات فضل كمال را از نظر علمی و شجاعت ارائه طرح و همچنین استقلال داشته باشند می توانند مسائل امت را حفظ كنند و برای خودشان چهره ماندگار بوجود آورند.

وی با اشاره به اینكه خویشاوندی سران دو قوه مقننه و قضاییه بر اداره كشور تاثیر گذار هست، گفت: هر نهادی باید چارچوب قانون خودش را رعایت كند، اگر اخوت و برادری باشد باید در كار صحیح متفق و همینطور برای كار غیر از آن هم باید قانون را عمل كند./س2

 

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر