کد خبر: ۱۶۷۸۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۹:۰۵
رئیس موسسه بوستان کتاب خواستار شد

رئیس موسسه بوستان کتاب گفت: در حوزه نشر کودک و نوجوان باید ادبیات خاص این قشر مورد توجه قرار گیرد و نویسندگان و ناشران این نکته اساسی را مدنظر داشته باشند.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از ستاد خبری نمایشگاه‌های کتاب استان قم، حجت الاسلام اسماعیل اسماعیلی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب تخصصی کودک و نوجوان، اقدام ارزشمندی است که در این زمینه مسئولان اجرایی و فرهنگی استان قم موفق به انجام آن شده‌اند.

وی افزود: کودکان و نوجوانان گروهی از افراد جامعه هستند که توجه به مسائل فرهنگی آنها از ضرورت خاصی برخوردار است به همین دلیل برگزاری چنین نمایشگاهی می‌تواند در رشد و تعالی این قشر جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد.

رئیس موسسه بوستان کتاب با تاکید بر حضور ناشران با آثار ارزشمند خود در نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان تصریح کرد: همه دست اندرکاران باید فضایی را فراهم کنند که کودکان و نوجوانان وادار به مطالعه، کسب علم و انس با کتاب شوند و علاوه بر این، آنها را با محورهای اساسی مورد نیاز در آینده نیز آشنا سازد.

وی گفت: در این میان استفاده از ادبیات ویژه کودکان و نوجوانان ضروری است و نویسندگان و مولفان باید این نکته اساسی را همواره مدنظر داشته باشند.

اسماعیلی با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی باید در سال‌های آینده نیز ادامه یابد خاطرنشان کرد: این اقدام موجب دلگرمی ناشرین و اصحاب قلم به منظور سرمایه گذاری بیشتر در زمینه کتاب‌های کودکان و نوجوانان می‌شود.

رئیس موسسه بوستان کتاب قم به تاثیر بالای جلسات نقد و بررسی در شناخت نقاط قوت و ضعف کتاب‌ها اشاره کرد و افزود: این کار نقشه راهی را پیش روی ناشران و نویسندگان قرار می‌دهد تا با آگاهی بیشتری در زمینه کتاب‌های کودک و نوجوان گام بردارند.

وی از حضور فعال موسسه بوستان کتاب در نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان خبر داد و گفت: یکی از زمینه‌های فعالیت این موسسه نشر کتاب‌های خردسالان، کودکان و نوجوانان است به همین دلیل با جدیدترین آثار منتشر شده خود در این نمایشگاه شرکت خواهیم کرد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: موسسه بوستان کتاب درصدد است با اجرای تمهیداتی نشر کودک و نوجوان خود را توسعه داده و به صورت بخش مستقلی آن را اداره کند./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر