کد خبر: ۱۸۹۰۰۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۴
داوود اغلو:

احمد داووداغلو وزير خارجه ترکيه با هشدار نسبت به هرگونه حمله نظامي عليه ايران، اين اقدام را براي منطقه فاجعه‌آميز توصيف کرده است.

به گزارش حوزه سياست خارجي باشگاه خبرنگاران به نقل از پرس تي وي ،احمد داود اغلو که در مرکز مطالعات راهبردي و بين‌المللي در واشنگتن دي‌سي، پايتخت آمريکا سخن مي‌گفت، تصريح کرد: " حمله نظامي يک فاجعه است، حمله نبايد به عنوان يک گزينه در نظر گرفته شود به ويژه در اين نقطه عطف تاريخي. ما نمي‌خواهيم بارديگر شاهد تنش گسترده در منطقه باشيم."

وي افزود: اين اقدام پذيرفتني و معقول نيست و به ضرر ترکيه است. ما هرگز، حمله نظامي يا هرگونه تنش نظامي ديگر در منطقه خود را تائيد نمي‌کنيم.

وي بارديگر به حمايت ترکيه از حق ايران براي برخورداري از برنامه صلح‌آميز هسته‌اي تاکيد کرد و گفت: واقعا روشن است که آن‌چه ايران مي‌خواهد حق استفاده از فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌اي است.

آمريکا و هم‌پيمانان اروپايي اين کشور به همراه رژيم اسرائيل، جمهوري اسلامي ‌ايران را به انحراف از برنامه هسته‌اي و تلاش براي دستيابي به جنگ‌افزارهاي هسته‌اي متهم مي‌کنند و با اين ادعاها، شوراي امنيت سازمان ملل را متقاعد کردند چهار دور تحريم‌عليه ايران تصويب کند.

ايران نيز همواره با رد ادعاي غرب تاکيد مي‌کند به عنوان يکي از امضاکنندگان پيمان منع گسترش جنگ‌افزارهاي هسته‌اي و يکي از اعضاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، از حق دستيابي به فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌اي و توسعه آن برخوردار است./پ2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر