کد خبر: ۱۸۹۲۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۵
از سوی انتشارات علمی و فرهنگی؛

كتاب هنر اسلامي نوشته خاورشناس و باستان شناس انگليسي «تالبوت رايس» با ترجمة ماه ملك بهار از سوی انتشارات علمي و فرهنگي به بازار کتاب عرضه شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، نويسنده در تأليف اين كتاب ابتدا آثار مربوط به هنر اسلامي را بر مبناي زمان پيدايش و سپس بر اساس منطقة جغرافيايي كه اين آثار پديد آمده اند معرفي مي نمايد.

این گزارش می افزاید، مؤلف با اين روش پيشرفت­هايي را كه طي سده­هاي گذشته در هنر اسلامي رخ داده است را بررسي و تنوعاتي كه اين آثار در مناطق گوناگون جغرافيايي داشته­اند را به دقت مورد كنكاش قرار مي­ دهد.

اين کتاب با فصل هنر در نخستين سال­هاي پيدايش دين مبين اسلام شروع و با فصلي مربوط به بررسي آثار در اواخر دوران صفويه به پايان مي­رسد.
کتاب مورد اشاره در 12 فصل و با ترجمة سليس و روان ماه ملك بهار در شمارگان 2000 نسخه در زمستان سال 1390 توسط انتشارات علمی وفرهنگی تقديم علاقمندان شده است.

گفتني است، نگاه مؤلف به هنر اسلامي در اين كتاب بر مبناي منطقة جغرافيايي خاص و يا موضوعي خاص مانند سفالگري، فلزكاري، نقاشي و ... بوده كه اين مهم خود موجب بازشناسي انواع هنرهاي يك ناحيه جغرافيايي از ناحية ديگر گرديده است./ي2

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر