کد خبر: ۱۸۹۳۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۸

امروز در اجلاس سران چين و اتحاديه اروپا موضوع هسته اي ايران هم مطرح خواهد شد.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري فرانسه، اجلاس امروز، با مذاکرات ون جيابائو نخست وزير چين با هرمان ون رومپوي رئيس اتحاديه اروپا و خوزه مانوئل باروسو رئيس کميسيون اروپايي، حول محور بحران بدهي اروپا و نيز احتمالا اوضاع سوريه، مسئله هسته اي ايران و مسئله جنجال برانگيز ماليات بر کربن اتحاديه اروپا  در پکن برگزار مي شود.

اما به اعتقاد کارشناسان انتظار مي رود نگراني درباره اوضاع اقتصادي و مالي اروپا محور اصلي اين مذاکرات باشد.

اين اجلاس در حالي برگزار خواهد شد که موسسه اعتبار سنجي موديز از کاهش رتبه اعتباري اقتصاد ايتاليا ، اسپانيا و پرتغال خبر و هشدار داد فرانسه ، انگليس و اتريش به شدت در برابر اين بحران آسيب پذيرند.

سران اروپا پيشتر از چين که داراي عظيم ترين ذخاير ارزي جهان است خواسته اند در صندوق نجات اقتصادي کشورهاي بحران زده سرمايه گذاري کند.

چين تاکنون به مشارکت در اين زمينه متعهد نشده است اما ون جيابائو اين ماه اعلام کرد ارائه کمک از طريق صندوق بين المللي پول يا صندوق نجات اقتصادي را بررسي مي کند.

ون جيابائو ، باروسو و ون رومپي پس از اين اجلاس ، کنفرانس خبري مشترکي برگزار مي کنند. اين اجلاس ابتدا قرار بود ماه اکتبر برگزار شود اما به دليل بحران بدهي به تعويق افتاد./ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر