کد خبر: ۱۸۹۳۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۰:۴۰

زیتون از محصولات گیاهی بسیار با ارزش و مفیدی است که باید آن را در سبد غذایی خود قرارداد و روزانه به مقدار مناسب و لازم از آن استفاده کرد.

دکتر مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: زیتون یکی از دانه های روغنی بسیار ارزشمند و از محصولات گیاهی بسیار مفید است.
وی گفت: زیتون حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع بوده که به طور عمده دارای اسید اولئیک و اسید لینولئیک است.
این متخصص تأکید کرد: زیتون حاوی آنتی اکسیدان بوده و نیز دارای اسیدهای امگا شش هست که برای جلوگیری از تصلب شرائین و تنگی عروق و روغن زیتون بسیار مفید بوده که البته لازم است روزانه به اندازه مناسب و لازم مصرف شود.
 

*روغن زیتون برای سرخ کردن غذاها مناسب نیست
کیمیاگر در ادامه گفت: روغن زیتون برای بدن بسیار مفید است و از اینکه روغن نباید برای سرخ کردن غذاها استفاده شود زیرا روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع است که در اثر حرارت اسیدهای چرب غیر اشباع اکسید می شوند که برای بدن زیان دارد سپس نباید از روغن زیتون برای سرخ کردن غذاها استفاده کرد.
وی به طرز نگهداری روغن زیتون اشاره کرد و گفت: در اثر نگهداری نادرست این روغن فاسد پذیر می شود بنابراین باید در شرایط درست و مناسب و جای خنک و تاریک نگهداری شود.
وی افزود: روغن زیتون با بو، نسبت به روغن زیتون بی بو دارای خاصیت بیشتری است زیرا روغن زیتون بی بو بیشتر تصفیه می شود.
کیمیاگر خاطرنشان کرد: زیتون محصول گیاهی مفید و با ارزشی است که افراد روزانه می توانند آن را مصرف کنند زیرا که این روغن نیز دارای فواید بسیاری برای بدن است./ح
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر