کد خبر: ۱۸۹۷۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۹
معاون میراث فرهنگی یزد:

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از افتتاح مرکز آموزش صنایع دستی در شهرستان صدوق در خانه تاریخی ابراهیمی خبر داد.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، محمد بهشتی‌نژاد اظهار داشت: این ساختمان به مناسبت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران افتتاح ‌شد.

وی ادامه داد: خانه تاریخی ابراهیمی با هدف تغییر کاربری مرمت شد و در اختیار معاونت صنایع دستی یزد قرار گرفت.

بهشتی‌نژاد خاطرنشان کرد: در این خانه تاریخی می‌توان به صورت همزمان دوره‌های آموزشی را در قالب شش کلاس و برای 60 هنرجو برگزار کرد.

وی با بیان اینکه رشته‌های آموزشی با توجه به استقبال هنرجویان انتخاب می‌شود، بیان کرد: در نخستین دوره، آموزش رشته‌های رایجی همچون قلم‌زنی روی مس، سفالگری، سرمه‌دوزی، نقاشی روی چرم، معرق‌کاری، منبت‌کاری، مشبک و طلاسازی پیش‌بینی‌ شده است.

معاون صنایع دستی یزد یادآور شد: آموزش هنرهای سنتی و صنایع دستی در صدوق سال‌‌های قبل به صورت پراکنده انجام می‌شد اما از این پس دوره‌های یاد شده در خانه تاریخی ابراهیمی متمرکز می‌شود.

بهشتی‌نژاد خاطرنشان کرد: برخی صنایع دستی بومی شهرستان صدوق از جمله خورجین و زیلوبافی به دلیل نداشتن کاربری منسوخ شده‌اند اما امیدواریم با حضور علاقمندان به این دو رشته بتوانیم آنها را نیز احیاء کنیم.

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی