کد خبر: ۱۹۳۰۵۹۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۲
وزیر آموزش و پرورش:

حاجی بابایی تأکيد کرد: نظام 6-3-3 پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک قانون برای آموزش و پرورش لازم الاجراست و با قوت آن را پیگیری می کند.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبر نگاران به نقل از پايگاه اطلاع رسانی دولت، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای نظام 6-3-3 از سال آینده تحصیلی گفت: برای اجرای این طرح تدابیر لازم اتخاذ شده و هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
حاجی بابایی از آمادگی کامل وزارت آموزش و پرورش برای اجرای نظام جدید آموزشی خبر داد و تصریح کرد: آموزش 110 هزار نفر، تولید محتوای کتابهای درسی، آموزش ضمن خدمت معلمان، فراهم کردن کلاسها و فضای آموزشی لازم از جمله تدابیری است که بخش اعظم آن تا کنون صورت گرفته و مابقی آن در حال انجام است.
وی با تأکید بر اینکه از برنامه زمانبندی شده هم جلوتر هستیم افزود: حدود 60 هزار نفر در زمستان سال جاری دوره عمومی ابتدایی را پشت سر خواهند گذاشت و حدود 50 هزار نفر هم در فصل بهار سال آینده دوره عمومی ششم ابتدایی را آموزش می بینند.
وزیر آموزش و پرورش از تولید محتوای کتابهای درسی خبر داد و اظهار کرد: بعد از تعطیلات نوروز با برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت معلمان کتابها نیز به چاپ خواهد رسید.
حاجی بابایی با تأکید بر آماده بودن حدود 90 درصد از کلاسها و فضای آموزشی گفت: با توجه به اینکه سازماندهی و آمادگی فضای آموزشی برای شروع سال تحصیلی جدید در تابستان انجام می شود اما اکنون که در زمستان هستیم تمام کلاسها برای سال تحصیلی آینده آماده شده و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد.
وی در خصوص میزان مطالعات انجام شده برای تغییر محتوای کتابهای درسی افزود: در مجموع 5 سال کار مطالعاتی صورت گرفته که 3 سال آن مربوط به قبل از مسئولیت اینجانب است و 2سال هم در زمان تصدیم بر وزارت آموزش و پرورش مطالعات و تحقیقات لازم انجام شده که فکر می کنم این زمان کافی باشد.
وزیر آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: نظام 6-3-3 پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک قانون برای آموزش و پرورش لازم الاجراست و با قوت آن را پیگیری می کند.

/ش3
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر