کد خبر: ۱۹۳۰۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۶

یک سخنگوی غیررسمی حکومت باکو که از طرف دستگاه ریاست جمهوری آذربایجان مامور نگارش و انتشار مقالات ضدایرانی است، در واکنش نامعقول به اعتراض ایران به استفاده موساد از اراضی جمهوری آذربایجان علیه ایران ، پیشنهاد تشدید مقررات روادید میان جمهوری آذربایجان و ایران را مطرح کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومي شبكه سحر، مبارز احمداوغلو که طی یک سال اخیر دستگاه ریاست جمهوری آذربایجان وی را برای نوشتن مقالات ضدایرانی اجیر کرده است، در تازه ترین مقاله بی منطق خود علیه احضار جوانشیر آخوندوف سفیر جمهوری آذربایجان به وزارت امورخارجه ایران ، نارضایتی باکو از اعتراض ایران به سوء استفاده سازمان خرابکاری موساد از اراضی جمهوری آذربایجان علیه ایران را ابراز کرده است.

این سخنگوی غیررسمی حکومت باکو در مقاله خود، پیشنهاد کرده است که برای استفاده نکردن سازمان خرابکاری رژیم صهیونیستی از اراضی جمهوری آذربایجان علیه ایران مقررات روادی میان دوکشور تشدید شود.

مبارز احمداوغلو ضمن توجیه تردد تروریستهای موساد از طریق فرودگاه حیدرعلی اف به فلسطین اشغالی نوشته است:" اگر تهران به شهروندان خود اعتماد نمی کند و به سفر شهروندانش به جمهوری آذربایجان مظنون است، یک راه حل ساده وجود دارد: بجای تسهیل مقررات روادید ، تشدید مقررات روادید را از باکو درخواست کند. هرتعداد را که ماموران دولت ایران می توانند رفت و آمد آنها را کنترل کنند، از مرز ترخیص کنند!!"

این سخنگوی غیررسمی باکو در شرایطی این پیشنهاد مضحک را مطرح کرده است که تهران از دوسال پیش با لغو روادید برای شهروندان جمهوری آذربایجان به منظور تسهیل سفرهای زیارتی آنها به مشهد و انجام امور درمانی آنها در مراکز پزشکی کشورمان ، از باکو نیز خواسته است روادید سفر میان دوکشور بطور دوجانبه لغو شود. برغم استقبال گسترده شهروندان جمهوری آذربایجان از اقدام دوستانه و انسانی دولت جمهوری اسلامی ایران در لغو روادید برای شهروندان این کشورهمسایه، باکو با این اقدام مثبت ایران مخالفت کرده است.

همچنین گفتنی است جمالی فشی عنصر سازمان تروریستی موساد رژیم صهیونیستی در جلسه محاکمه خود اعتراف کرده است که از طریق فرودگاه حیدرعلی اف باکو به فلسطین اشغالی برده شده و آموزشهای لازم برای ترور شهید شهریاری یکی از دانشمندان هسته ای ایران را دیده است و در فرودگاه حیدرعلی اف نیز مهر ورود و خروج وی به باکو درج نشده است.

کارشناسان می گویند: انتشار اراجیف توسط مقاله نویسان سطحی نظیر مبارز احمداوغلو باکو بجای توضیح دادن و معذرت خواهی و تعهد باکو به جلوگیری از سوء استفاده رژیم صهیونیستی از اراضی جمهوری آذربایجان ممکن است اوضاع موجود را پیچیده تر کند.

همچنین جریانات اخیر در این راستا در حالی شکل گرفته اند که یك مزدور موساد در جمهوری آذربایجان از حضور گسترده جاسوس‌های موساد در این كشور و فعالیت آزادانه آن‌ها خبر داد.

روزنامه عبری هاآرتص، از وجود یكی از پایگاه‌های پیشرفته سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد)در خاك جمهوری آذربایجان خبر داد و اعلام كرد كه ده‌ها تن از جاسوس‌های موساد در فضایی آرام در این كشور مشغول فعالیت هستند.
روزنامه تایمز نیز در گزارشی با یكی از مزدوران موساد در جمهوری آذربایجان به نام شیمون و دیگر منابع بلندپایه مصاحبه كرد. این مزدور موساد عنوان كرد كه ده‌ها تن از مزدوران موساد در آذربایجان با آزادی كامل فعالیت می‌كنند.
شیمون هم‌چنین تاكید كرد: تعداد نیروهای موساد در جمهوری آذربایجان در سال گذشته افزایش یافته است.
یك مقام مسوول پیشین در وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز عنوان كرد: همگان می‌دانند كه موساد در جمهوری آذربایجان فعالیت می‌كند.
منابع آگاه دیگر نیز اعلام كردند كه آمریكا دو پایگاه اطلاعاتی در شمال و جنوب جمهوری آذربایجان به وجود آورده است.

همچنین چندی پیش، برخی رسانه‌ها از سیاست آمریکا و رژیم صهیونیستی برای اسکان منافقین در خاک جمهوری آذربایجان پرده برداشتند و اعلام کردند که غربی‌ها به دنبال اعمال فشار دولت عراق برای پاکسازی پادگان اشرف از وجود منافقین، به دنبال جایگزینی آذربایجان به جای عراق هستند.

در این راستا و به دنبال تردد برخی از تروریست‌های مرتبط با ترور دانشمندان هسته‌ایی ایران به جمهوری آذربایجان و برخورداری از برخی تسهیلات در آن كشور برای عزیمت به تل‌آویو و همكاری با شبكه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی، جوانشیر آخوندوف، سفیر آذربایجان در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

مدیركل مشترك المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه در این ملاقات ضمن ارایه یادداشت اعتراض، از دولت جمهوری آذربایجان موكدا خواست كه از فعالیت‌های سازمان جاسوسی موساد علیه جمهوری اسلامی ایران در خاك آن كشور جلوگیری شود./ي2

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر