کد خبر: ۱۹۳۱۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۲

مسكو از ادامه سرکوب فعالان جنبش ضد وال استریت در آمریکا و نقض حقوق بشر در اين كشور به شدت انتقاد کرد.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران، "کنستانتین دالگوف"، مسئول امور حقوق بشر وزارت امورخارجه روسیه با تاکید بر صلح آمیز بودن اعتراض فعالان جنبش وال استریت به نظام سرمایه داری گفت: پاسخ پلیس آمریکا به مردم این کشور رفتار خشونت آمیز، زور و سرکوب است.

وی درگفتگو با خبرگزاری اینترفکس با بیان اینکه نیروهای پلیس آمریکا بار دیگر با هجوم به چادرهای فعالان جنبش وال استریت تعدادی زیادی از آنها را ضرب و شتم و بازداشت کرده اند، گفت: شکی نیست که مقامات هر کشور وظیفه برقراری نظم و امنیت اجتماعی را به عهده دارند اما تظاهرات فعالان جنبش وال استریت آرام و بدون انجام کارهای غیر قانونی و خشونت آمیز است.

مسئول حقوق بشر وزارت امور خارجه روسیه گفت: شهروندان آمریکا در چارچوب جنبش دموکراتیک خواهانه خود خوستار برابر اجتماعی و آزادی بیان در این کشور هستند اما واکنش پلیس آمریکا بی رحمانه و متناقض با شعار حقوق بشر آمریکایی است.

به گفته وزارت امورخارجه روسیه از پاییز سال 2011 میلادی تاکنون بیش از 6 هزار نفر از فعالان جنبش وال استریت در 110 شهر آمریکا بازداشت شده اند؛ روسیه در اواخر سال گذشته میلادی گزارشی را از موارد نقض حقوق بشر در کشورهای جهان منتشر کرد که آمریکا و چند کشور اروپایی درصدر این فهرست قرار گرفتند ./ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر