کد خبر: ۱۹۳۱۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۰

روزنامه انگليسي گاردين فاش كرد اين كشور همچنان به صدور سلاح و تجهيزات نظامي به بحرين ادامه مي دهد.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردين، طبق آماري که به تازگي فاش شده است،‌ دولت انگليس فروش تجهيزات نظامي به ارزش بيش از يک ميليون پوند را در ماههاي بعد از شروع درگيري ها در بحرين تصويب کرده است.

برغم ادامه ناآرامي هاي سياسي در بحرين، انگليس به فروش سلاح به اين کشور ادامه داده است.

بعد از فاش شدن قراردادهاي تسليحاتي انگليس با بحرين، ليبي و مصر در سال گذشته، دولت اين کشور 158 مجوز صدور سلاح  از جمله 44 مجوز فروش به بحرين را باطل کرد.

اما آمار جديد نشان مي دهد که انگليس در سه ماهه سوم سال گذشته تسليحاتي به ارزش يک ميليون پوند به عربستان سعودي فروخته است.عربستان در ناآرامي هاي سال گذشته بحرين با کاميون هاي نظامي انگليسي ،‌  نيروي نظامي به اين کشور اعزام کرد.انگليس همچنين  تجهيزاتي به ارزش بيش از يک ميليون پوند شامل خودروي نظامي، اسلحه مخصوص شب و وسايل ارتباطي به نيروهاي مسلح مصر فروخته است.

"وينسي کيبل" وزير تجارت  انگليس در کميته نمايندگان اين کشور اذعان کرده است که کشورش با دولت هايي تجارت مي کند که سوابق خوبي در زمينه حقوق بشر ندارند و اينکه انگليس با دولت هاي سرکوب گر معامله مي کند و اين قابل انکار نيست.

نيروهاي امنيتي در بحرين در تظاهرات اولين سالگرد اغاز قيام ها به طرف معترضان گاز اشگ آور و نارنجک پرتاب کردند.خودروهاي نظامي نيز در منامه پايتخت و روستاهاي شيعه نشين اطراف آن از بيم بروز مجدد ناآرامي هاي مدني  به گشت زني پرداختند.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر