کد خبر: ۱۹۳۱۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۷
صالحي در ديدار با وزير بهداشت لبنان:

علي اكبر صالحي وزير امور خارجه كشورمان گفت: جمهوري اسلامي ايران مخالف هرگونه مداخله بیگانگان در امور داخلی سوريه است.

به گزارش حوزه سياست خارجي باشگاه خبرنگاران علي‌اكبر صالحي وزير امور خارجه كشورمان در این دیدار با اشاره به روند خوب و فزاینده توسعه روابط و همکاریها بین جمهوری اسلامی ایران و دولت لبنان ابراز امیدواری کرد كه با پیگیری مسئولین ذیربط دو کشور شاهد گسترش همه جانبه این روابط باشیم.

وي همچنین با اشاره به روند تحولات منطقه ای و بین المللی و تشدید فشارها علیه جبهه مقاومت ، بر سیاست اصولی و همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت در لبنان و فلسطین تاکید کرد.

رييس دستگاه ديپلماسي كشورمان با اشاره به تشدید فشارها علیه دولت و مردم سوریه در شرایط کنونی خاطرنشان کرد : حمایت از دولت و مردم سوریه، یکی از اولویتهای ماست و جمهوري اسلامي ایران ضمن تایید و حمایت از خواست و مطالبات مشروع مردم و اراده دولت سوریه در اجرای اصلاحات، مخالف هرگونه مداخله بیگانگان در امور داخلی این کشور است.

وي سمت و سوی تحولات منطقه در نتیجه تحقق اراده و خواست واقعی ملتهای منطقه را موجب تقویت نقش و نفوذ جبهه مقاومت و ایران اسلامی دانست و افزود : به همین دلیل هم شاهد هستیم که در برهه کنونی فشارهای همه جانبه دشمنان تشدید یافته است.

در ادامه اين ديدار علی حسن خلیل وزیر بهداشت لبنان نیز ضمن ابراز خرسندی از سفرش به ایران و دیدار با مسئولین کشورمان سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را بعنوان نقطه عطف و آغاز دوره جدیدی از تغییر و تحولات در عرصه منطقه ای و بین المللی به وزیر امور خارجه کشورمان تبریک گفت.

وي با تاکید بر جایگاه و نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه و تاکید قاطع ایشان بر حمایت از مقاومت اشاره کرد و اظهار داشت : بطور قطع بیگانگان و دشمنان منطقه نمی‌توانند خواست خود را بر ملتها تحمیل کنند و مردم منطقه می توانند آینده خود را بر اساس اراده و خواست خود بسازند.

وزیر بهداشت لبنان همچنین با تقدیر و تشکر از حمایتهای تهران از دولت لبنان در شرایط سخت و دشوار، ابراز امیدواری کرد با تداوم این حمایتها و ایفای نقش موثر ایران شاهد تثبیت ثبات و امنیت و رشد و توسعه همکاریها بین کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی و لبنان باشیم./س2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر