کد خبر: ۱۹۳۱۵۷۶
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۹

با اتمام طرح 250 هکتاري جنگلکاري اراضي مسعوديه در منطقه 15 گرد وغبار و آلودگي هوا در اين محدوده کاهش و گام موثري در پالايش هواي منطقه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران؛ ساسان مسعودي معاون اداره فضاي سبز شهرداري منطقه 15 با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به جهت وزش بادهاي تهران از سمت غرب، شرق معمولا آلودگي ها و گرد و غبار تهران به اين سمت منتقل شده و در مواجهه با کوههاي عسگر آباد، در محل ساکن مي ماند.
مسعودي افزود: با بهره برداري از طرح جنگلکاري در محل، گام موثري در پالايش هوا و گرفتن گرد و غبار و دود برداشته مي شود و اين جنگلکاري به عنوان ريه تنفسي براي منطقه عمل مي کند.
وي خاطر نشان کرد: طرح جنگلکاري اراضي مسعوديه با همکاري سازمان پارکها از بهمن ماه سال 1389 با اجراي عمليات جاده سازي و تسطيح شامل خاکبرداري و خاکريزي شروع و تيرماه سال جاري تکميل شده است.
نادر لطفي رئيس اداره فضاي سبز منطقه در ارتباط با گونه هاي گياهي مورد استفاده در طرح اظهار داشت: در اين طرح سعي بر اين است که از گونه هاي مقاوم در برابر کم آبي و سازگار با شرايط محيطي منطقه شامل کاج سياه، سرو نقره اي، سرو خمره اي و توت نرک استفاده شود.
لطفي در ادامه با اشاره به تحويل طرح مذکور در سال 91 از سوي سازمان پارک ها گفت: زمين ياد شده در گذشته به عنوان مسير کوهنوردي وب ه صورت بلکروخالي بود که با تبديل شدن به جنگلکاري، امکان احداث پارک جنگلي و توسعه امکانات رفاهي و جذب شهروندان در محل بيشتر مي شود.
گفتني است، با بهره برداري از جنگلکاري مسعوديه سرانه فضاي سبز منطقه يک متر مربع افزايش مي يابد.

* اجراي طرح نيم رخ محلات، توسعه پژوهشگاه محلي در منطقه 15

طرح نيم رخ محلات با هدف گردآوري داده هاي اجتماعي و فرهنگي و مولفه هاي موثر شهري توسط پژوهشگران ساکن محلات اجرا شد.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران پژوهشگران محله از دانش آموختگان مقطع کارشناسي به بالا در گرايش هاي رشته علوم اجتماعي، مديريت و برنامه ريزي شهري وديگر رشته هاي علوم انساني مرتبط با حوزه مديريت و با سابقه سکونت بيش از 5 سال از سطح محلات منطقه انتخاب شده اند.
اين گزارش حاکي است، پس از تصويب ابلاغ طرح مديريت محله و تشکيل کارگروه هاي تخصصي شش گانه با تلاش اداره کل مطالعات امور اجتماعي و فرهنگي طرح پژوهشگران محله با رويکرد علمي و کاربردي در جهت کمک مطالعاتي به کارگروه هاي تخصصي و مديريت محله تشکيل شد.
برپايه اين گزارش، ارسلان رمضاني رئيس اداره اجتماعي و فرهنگي منطقه 15 در خصوص وظايف کارگروه مذکور اظهار داشت: وظيفه گردآوري داده هاي اجتماعي و فرهنگي و مولفه هاي موثر شهري برپايه شاخص هاي تعيين شده در سطح محله و ورود آن به پرتال شهرداري بر عهده اين کارگروه قرار دارد تا امکان دسترسي مديران و شهروندان در سطح مختلف به اطلاعات محله فراهم شود.
رمضاني خاطر نشان کرد: در پي ابلاغ اين طرح به دفاتر مطالعات معاونت اجتماعي و فرهنگي مناطق، دفتر مطالعات منطقه 15 با هدف کسب بهترين نتيجه ممکن از طرح موجود، پس از تکميل گروه پژوهشگران محله از سطح منطقه با برگزاري نشست هاي توجيهي محيطي سالم و دوستانه را براي کار در محلات آماده کرده و مشغول فعاليت شد./ز
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر