کد خبر: ۱۹۳۲۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ویژگی‌های کاربردی شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد: اختلالات ایمیل و سرعت اینترنت قطعا با وجود این شبکه به صورت اساسی و بنیادی مرتفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ رضا تقی پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر سه شنبه در حاشیه برگزاری پانزدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به مراحل اجرایی شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: فاز دوم شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 92 راه اندازی می‌شود که در این فاز بیشتر بحث‌های بومی سازی نرم افزارها و ورود در مدیریت شبکه را با توجه به پروژه‌هایی که امروز نیز در دست اجرا است، تجربه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: فاز نهایی شبکه ملی اطلاعات که تا پایان برنامه پنجم توسعه در کشور عملیاتی می‌شود، توسعه ظرفیت‌ها و استفاده از نرم‌افزارهای کاملا بومی در حوزه مدیریت شبکه ملی را به همراه خواهد داشت که این برنامه توسعه‌ای شامل موتورهای جستجو، پست‌های الکترونیکی داخلی، سیستم عامل و سایر نرم افزارهای پایه می‌شود که امروز اکثر این پروژه‌ها در سطوح مختلف در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تعریف شده و در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه اختلالات ایمیل و سرعت اینترنت با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات حل خواهد شد، خاطر نشان ساخت:با توجه به اینکه در این پروژه انتخاب پروتکل‌های ارتباطی در اختیار مدیریت شبکه است، قطعا با بومی سازی این پروتکل‌ها، این مشکلات به صورت اساسی و بنیادی مرتفع خواهد شد. /ح

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر