کد خبر: ۱۹۳۲۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۹

يك روزنامه ایتالیایی از مشاركت دستگاه جاسوسی ر‍ژیم صهیونیستی(موساد) با گروهک منافقین برای اجرای عملیات های تروریستی در ایران پرده برداشت.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه کوریره دلاسرا، در گزارشی در اين روزنامه با عنوان "پناهندگان قاتل، افرادی که دانشمندان ایرانی را به قتل می رسانند" آمده است: اشباحی که به خوبی آموزش دیده و با خیابان های تهران و سایر شهرهای ایران آشنایی دارند در دو سال گذشته پنج دانشمند هسته ای ایران را ترور کرده اند.

این روزنامه با تاکید براین که این افراد از موساد دستور و کمک می گیرند، افزود:شبکه تلویزیونی ان. بی. سی آمریکا نیز اخیرأ با پخش گزارشی اعلام کرد منابع آمریکایی، افراد ساکن اردوگاه اشرف درعراق را مسئول ترورها می دانند.

روزنامه ایتالیایی خاطرنشان کرد: ساکنان اردوگاه اشرف برای انجام ترورها در ایران آموزش دیده و کمک مالی دریافت کرده اند و براساس اعترافات یک فرد دستگیر شده، موساد حتی اماکنی را که قرار بوده هدف اقدامات خرابکارانه قرار بگیرند، بازسازی کرده و عاملان ترور را در آنجا تعلیم داده است.

کوریره دلاسرا همچنین نوشت: منابع امنیتی فرانسوی اخیرا تاکید کرده اند که موساد علاوه بر ساکنان اردوگاه اشرف، روابط خود را با برخی گروه های کُرد عراقی گسترش داده و پایگاه مشترکی در نزدیکی خاک ایران تاسیس کرده اند.

این روزنامه با بیان اینکه برخی از این گروهها، در انفجارهای ایران دست داشته اند و وجود این همکاری از سوی برخی منابع کُرد نیز تایید شده است، تصریح کرد: مقامات ایرانی گزارش داده اند که اخیرأ بمبی مشابه آنچه را که به خودروی احمدی روشن، دانشمند هسته ای ترور شده، چسبانده شده بود نزد یکی از اعضای گروه کرد پژاک کشف کرده اند.

به نوشته این روزنامه ایتالیایی، جمهوری اسلامی ایران همچنین به صورت رسمی به دولت آذربایجان به دلیل میزبانی دیدارهای موساد با عاملان اقدامات خرابکارانه در ایران اعتراض کرده است./ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر