کد خبر: ۱۹۳۵۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۰
شهرکرد/

آزمایشگاه آسیب‌شناسی و سم‌شناسی پزشكی قانونی چهارمحال و بختیاری در شهركرد راه اندازی شد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران  شهركرد:

 ‌مدیركل پزشكی قانونی چهارمحال وبختیاری در آیین راه اندازی این آزمایشگاه گفت: این آزمایشگاه با زیربنای 131مترمربع در طبقه سوم اداره كل پزشكی قانونی استان راه اندازی شده است.

منصور فیروز بخت افزود: برای تجهیز این آزمایشگاه یك میلیارد و 760 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است.

وی گفت: تشخیص موادمخدر به روش ایمونوكروماتوگرافی و كروماتوگرافی لایه نازك(TLC)، انجام آزمایش سنجش الكل به روش تنفسی و روش كروماتوگرافی گازی، آزمایش سنجش الكل و تعیین درصد و نوع الكل در مایعات ارجاعی از آزمایش های است كه در این آزمایشگاه انجام می شود.

فیروزبخت با بیان اینكه تا قبل از ایجاد این آزمایشگاه، آزمایش های مورد نیاز به استان اصفهان ارجاع می شد، افزود: انجام آزمایش گروه خون به روش اسلاید اگلوتیناسیون، آزمایش تجزیه ادرار و تشخیص خون در ادرار، آزمایش تشخیص كربوكسی هموگلوبین(co) از دیگر آزمایشاتی است كه در این آزمایشگاه انجام می شود.

وی كمبود نیروی انسانی متخصص از مشكلات پزشكی قانونی استان برشمردو افزود:  با تأمین نیروی انسانی متخصص وتجهیز هرچه بیشتر آزمایشگاه سم‌شناسی، تمامی آزمایشات سم‌شناسی در استان انجام و نیاز به ارسال نمونه به استان‌های همجوار نخواهد بود./س

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر