کد خبر: ۱۹۳۵۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۷
مشهد/

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشهد در بخش نشریات فعال دانشجویی در جایگاه قبلی خود قرار نداشته و وضعیت فعلی مطلوب نیست.

محمدحسین آیتی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، افزود: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان با 46 عنوان نشریه جایگاه اول را در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داراست.

وی اظهار داشت: دانشگاه‌های علوم پزشکی آذربایجان شرقی با 27 عنوان و گلستان با 14 عنوان به‌ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه‌ها موظفند تا حد امکان به لحاظ در اختیار داشتن امکانات و منابع مالی از نشریات دانشجویی حمایت کنند.

رئیس مرکز امور دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: تعداد نشریات منتشره در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، بیشتر از این تعداد استکه متاسفانه به‌صورت نامنظم و گاهنامه منتشر می‌شوند.

آیتی خاطرنشان کرد: سالانه بیش از 30 کارگاه آموزشی برای ارتقای دانش روزنامه‌نگاری فعالان نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش  پزشکی برگزار می‌شود.

وی توضیح داد: درصدد مهندسی کارگاه‌های آموزشی هستیم تا دانشجویان به صورت متمرکز در یکی از دانشگاه‌ها حضور یافته و آموزش ببینند.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: بیش از 500 عنوان نشریه فعال دانشجویی تحت حمایت این وزارتخانه هستند.

آیتی اضافه کرد: سیاست‌گذاری مرکز امور دانشجویی و فرهنگی وزارتخانه این است که فعالان عرصه نشریات به سمت حرفه‌ای شدن حرکت کنند /س

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر