کد خبر: ۱۹۳۶۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۸
بیرجند

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از سال 84 تاکنون در استان پنج المپیاد فرش برگزار شد که استان موفق شد در مقامهای اول رشته بافت و سوم رشته مرمت واول رشته رنگرزی و دوم رشته طراحی و سوم رشته بافت را کسب کند .

علیرضا جمیع در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه  از ابتدای سال 1384 تا کنون تعداد  122  دوره آموزش به بافی  برای 4 هزار و 631  نفر از بافندگان استان  برگزار شده است افزود:  برای برگزاری این دوره ها 1309.5 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است  .
وی یاد آور شد: از ابتدای دیماه سال 1389 تاکنون تعداد 1800 نفر از متقاضیان بیمه کامل تامین اجتماعی قالیبافان به ادارات تامین اجتماعی معرفی شده اند .
جمیع اضافه کرد : از ابتدای سال جاری نیز   1358 نفر از متقاضیان برخورداری از بیمه کامل تأمین اجتماعی به ادارات تأمین اجتماعی استان بهره مند شدند .
وی به  برگزاری جشنواره در سالهای 87 و 88 و 89 و تقدیر از 74 نفر از دست اندر کاران فرش دستباف استان اشاره کرد و افزود: 7 هزارو 611نفر از بافندگان خانگی از تسهیلات بانکی فرش دستباف  به مبلغ 62317 میلیون  ریال  دریافت کرده اند .
جمیع همچنین از معرفی 300 نفر از قالیبافان خانگی به بانکها جهت اخذ تسهیلات سرمایه در گردش فرش در قالب تفاهمنامه فی ما بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک کشاورزی در سال جاری خبر داد./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر