کد خبر: ۱۹۳۸۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۶
استاندار گلستان:

جواد قناعت گفت: آموزش خبرنگاران يك ضرورت اجتناب ناپذير در دنياي حرفه اي رسانه هاست كه بايد در يك برنامه مدون محقق شود.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران،‌ به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور ؛ جواد قناعت استاندار گلستان در نشست با مديران و اعضاي خانه مطبوعات گلستان گفت: جذب خبرنگاران متخصص در حوزه رسانه ها بايد سر لوحه اقدامات و اهداف كميته آموزش خانه مطبوعات استان قرار گيرد.


وي، وجود اداره كل فرهنگ و ارشاد و مديريت آن را، فرصت مغتنمي براي استان دانست و ادامه داد: فلسفه وجودي خانه مطبوعات، رسيدگي به مسايل صنفي خبرنگاران است و اين تشكل مسئوليت سنگين حلقه اتصال مردم با نظام اسلامي و دولت خدمتگزار را بر عهده دارد كه نيازمند مهارت ها، آموزش ها و شرايط لازم است كه تاكنون همه آنها در استان محقق نشده است.


استاندار گلستان اضافه كرد: خانه مطبوعات تاكنون به شكل سيستماتيك و ضابطه مند نبوده و افراط و تفريط هايي داشته و انتظار است كه با شكل گيري موجوديت جديد، نقش خود را به خوبي ايفا كند و جناح و تشكل خاصي را تائيد نكند بلكه حامي و بيان كننده آرمانها ي نظامي باشد كه الگوي جهان است.


قناعت افزود: ساختار ايجاد شده خانه مطبوعات و كميته هاي آن، رويكرد و وظايف اين نهاد را ، مشخص مي كند تا سريع تر به نقطه مطلوب برسد.


مقام عالي اجرايي گلستان بيان داشت: در جلسه شوراي اداري استان ، موجوديت و ساختار خانه مطبوعات اعلام، اعضاي آن معرفي و توقعات و انتظارات اين نهاد بيان و تاكيد مي شود.


وي ادامه داد: اعضاي خانه مطبوعات بايد متشكل از نيروهاي ولايي و ارتشي و بي اعتنا به فرديت مسئولان باشد و در چارچوب نظام و ولايت فقيه قرار گيرند.


قناعت، حكمت و دور انديشي را در تهيه، ثبت و درج خبر در مطبوعات يك پيش نياز دانست و از خبرنگاران خواست، موقعيت سياسي و حضور اقوام گوناگون را در فرايند كار حرفه اي خود رعايت كنند تا خدشه اي در وحدت جامعه بوجود نيايد.


وي، پيرامون مشكلات و موانع خبرنگاران و مطبوعات استان نيز گفت: با هماهنگي معاونت عمراني استانداري و شهرداري، مكان خانه مطبوعات پيگيري مي شود و در نخستين فرصت، مبلغي از محل اعتبارات سرانه استاني براي تجهيز اين مكان به اداره كل ارشاد اعطا مي شود و انتظار است تا پايان سال 90 تجهيز اين مكان در دستور كار قرار گيرد.


وي ادامه داد: براي حل مسكن خبرنگاران نيز با همكاري اداره كل ارشاد، معاونت عمراني استانداري و اداره كل مسكن و شهرسازي جلسه اي برگزار و پيگيري مي شود تا به نقطه مطلوب برسد .


وي تعامل بيشتر ميان مديران و خبرنگاران استان را خواستارشد و اظهارداشت : ضعف ساختاري مطبوعات، تفكرات سياسي، روحيات و سنت هاي قديمي مديران و روابط عمومي دستگاههاي اجرايي عامل اصلي مشكلات ميان دستگاهها با خبرنگاران است كه با برگزاري نشستها و جلسات متعدد و نگاه صنفي و برنامه محور مي توان آنها را مرتفع كرد.


عدم تخصص حرفه اي، همكاري نكردن مسئولان با خبرنگاران، عدم اطلاع رساني دستگاهها براي اجراي برنامه ها، مشكلات بيمه و تسهيلات كم بهره، ارتباط با مراكز آموزشي و دانشگاهي و نبود بانك اطلاعات و عضويت از مهمترين مواردي بود كه در اين نشست مطرح شد.


خانه مطبوعات گلستان در اواخر پاييز سال 90 از چهار كميته حل اختلاف، رفاهي و معيشت، عضويت و آموزش تشكيل شده و داراي هفت عضو و دو بازرس مي باشد./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر