کد خبر: ۱۹۳۹۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۵
تبریز/

بخشدار بخش مرکزی شهرستان اهر، از اختصاص 72 میلیاردریال اعتبار برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی شهرستان اهر خبرداد.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران، نعمتی امروز در جلسه نشست دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی اهر گفت: این میزان اعتبار برای مقاوم سازی 720 واحد مسکونی روستایی شهرستان اهر اختصاص یافته است.

وی، افزود: تاکنون برای مقاوم سازی 420 واحد مسکونی روستایی پرونده تشکیل شده است که از این تعداد پرونده 150 واحد مسکونی روستایی به مبلغ 15 میلیارد ریال به بانک جهت دریافت تسهیلات معرفی شده است.

نعمتی، با اشاره به حادثه خیز بودن شهرستان اهر از لحاظ زلزله و سایر حوادث از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها خواست در ترغیب روستائیان در مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی و دریافت تسهیلات  تلاش کنند تا خدای نکرده در آینده شاهد حوادث ناگوار و تأسف بعداز حادثه نباشیم.

وی، همچنین خواستار همکاری های متقابل اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران در عمران و آبادانی روستاها در بخش های مختلف و به خصوص مدیریت پسماند و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شد.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان اهر، افزود: در زمینه دفن اصولی زباله های روستایی با همکاری دهیاری ها در 31 روستای بخش مرکزی اهر زباله ها به محل دفن زباله های شهری حمل می شود.

نعمتی، به انتخابات مجلس نهم در 12اسفندماه  نیز اشاره کرد و افزود: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها نیز باید با آگاه سازی مناسب در روستاها زمینه حضور حداکثری روستائیان در انتخابات مجلس نهم را فراهم نمایند.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان اهر، از فعالیت 41 دهیاری در روستاهای بخش مرکزی اهر خبرداد و افزود: ایجاد 8 دهیاری دیگر نیز درخواست شده است  که با ایجاد این دهیاری ها تعداد دهیاری های بخش مرکزی اهر به 49 دهیاری خواهد رسید.

به گفته نعمتی، از 213 روستای بخش مرکزی اهر، در 126 روستای بخش مرکزی اهر شوراهای اسلامی روستایی فعال است و 87 روستای دیگر فاقد شوراست./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر