کد خبر: ۱۹۳۹۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۴
جلال زاده در ديدار با سفير اكراين:

استاندار آذربايجان غربي با تاكيد بر توانمندي هاي تجاري و ترانزيتي استان گفت: اين استان ظرفيت مناسبي براي توسعه روابط اقتصادي و تجاري با اوكراين دارد.

 به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ جلال زاده استاندار آذربايجان غربي در ديدار با سفير اوكراين در تهران اظهار داشت : آذربايجان غربي پتانسيل هاي بسياري در حوزه هاي مختلف اقتصادي، تجارت خارجي و ترانزيت كالا در اختيار دارد كه مي توان از اين پتانسيل ها براي توسعه روابط اقتصادي و تجاري با اوكراين بهره برد.

وي اضافه كرد: كشاورزي، صنعت، ظرفيت هاي معدني، توانمندي هاي فني مهندسي و گردشگري ، زمينه هاي مناسب آذربايجان غربي براي رشد بيش از پيش روابط با اوكراين است.

جلال زاده هم مرزي آذربايجان غربي با چهاركشور را از مزيت هاي تجاري و بازرگاني اين استان دانست و اظهار كرد: جمهوري آذربايجان يكي از شركاي اقتصادي آذربايجان غربي در منطقه قفقاز به شمار مي رود كه اين امر مي تواند در توسعه روابط با ديگركشورهاي اين منطقه و ارائه قابليت هاي اقتصادي استان موثر باشد.


استاندار آذربايجان غربي همچنين از گسترش روابط اين استان با ارمنستان در سالهاي اخير ابراز رضايت كرد و افزود: اين امر نشان دهنده ارتباط مناسب تجاري بين آذربايجان غربي و كشورهاي حوزه قفقاز است كه مي تواند به ديگر كشورهاي منطقه از جمله اوگراين، گسترش يابد.


جلال زاده از چهار كارخانه سيمان، راه اندازي كارخانه هاي فولاد، تاسيس صنايع پتروشيمي و صنايع فلزي و غير فلزي را از ظرفيت هاي اقتصادي آذربايجان غربي اعلام كرد و گفت: اوكراين مي تواند از تجارب منحصربفرد اين استان در حوزه هاي مختلف به خوبي بهره مند شود كه اين امر نيازمند حضور تجار اوكرايني درآذربايجان غربي و تجار اين استان در كشور اوكراين است.


وي با ابراز رضايت از حضور سفير اوكراين در آذربايجان غربي، روابط مديريت استان با سفراي كشورهاي مختلف را قابل توجه ارزيابي كرد و افزود: رفت و آمد سفراي كشورهاي خارجي مي تواند روابط سياسي، اقتصادي وفرهنگي فيمابين را ارتقا دهد.


استاندار آذربايجان غربي اظهار اميدواري كرد: در آنيده نزديك روابط اين استان با اوكراين به نقطه مطلوب برسد./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر