کد خبر: ۲۰۴۹۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۳
آغاز مرحله اخراج؛

فرماندار منطقه الخالص عراق اعلام کرد که 326 عنصر گروهک تروریستی منافقین امروز سه شنبه برای اخراج از این کشور در مرحله بعدی به پايگاه ليبرتي منتقل می شوند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل ازخبرگزاری براثا؛ فرماندار منطقه الخالص نوشت:۳۲۶ نفر از عناصر گروهک تروریستی منافقین امروز ار ازدوگاه اشرف به پایگاه لیبرتی در فرودگاه بین المللی بغداد منتقل می‌شوند. وی افزود: این تصمیم درچارچوب یادداشت تفاهم امضا شده بین دولت عراق و سازمان ملل متحد صورت می‌گیرد. وي همچنین از دولت عراق خواست تا زمین‌های تحت تصرف گروهک تروریستی منافقین را به صاحبان قانونی آن بازگرداند.


نماینده سازمان ملل متحد و دولت عراق روز گذشته یادداشت تفاهمی را برای انتقال عناصر گروهک تروریستی منافقین در اردوگاه اشرف به یک محل موقت، تا زمان ترک عراق امضا کردند. دفتر سازمان ملل در عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد:این یادداشت تفاهم ایجاد کننده فرایندی است که به موجب آن عراق، ساکنان اردوگاه اشرف (عناصر گروهک تروریستی منافقین ) را به یک مرکز انتقالی موقت انتقال خواهد داد."کوپلر" نماینده سازمان ملل گفت که عناصر گروهک تروریستی منافقین از اردوگاه اشرف به مرکز جدید، تا زمان ترک عراق منتقل خواهند شد. وي بار دیگر از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا عناصر گروهک تروریستی منافقین را در خاک خود بپذیرند.

"نوری المالکی" نخست‌وزیر عراق چهارشنبه گذشته اعلام کرد که عراق با تمدید حضور اعضای گروهک تروریستی منافقین به مدت شش ماه دیگر بر اساس طرح سازمان ملل موافقت کرده است.قانون اساسی عراق تاکید می‌کند که گروه‌های تروریستی جایی در عراق ندارند و این کشور هرگز سکویی برای گروه‌های تروریستی جهت اقدام علیه همسایگان نخواهد بود.مردم و مسئولان عراقی بر لزوم اخراج عناصر این گروهک از کشورشان تاکید می‌کنند./ا

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر