کد خبر: ۲۰۶۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۴

حصر غزه توسط رژيم صهيونيستي ، بيمارستان‌ها را از نظر تامين اقلام داروئي و پزشکي در وضعيت بحراني قرار داده است.

به گزارش سرويس بين المللب باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري معاً؛ در هفته‌هاي اخير، فقط تعداد کمي از محموله‌هاي داروئي به اين منطقه محاصره شده ارسال شده است و به گفته مقام‌هاي رسمي بيمارستاني غزه، حصر غزه جان بسياري از بيماران از جمله کودکان و افراد سال‌خورده را تهديد مي‌کند.

به گفته سخنگوي وزارت بهداشت فلسطين ؛ به دليل کمبود شديد اقلام داروئي و تجهيزات پزشکي، بيمارستان‌هاي غزه وضعيت بحراني دارند. بيمارستان‌ها براي دست‌کم 200 تا 300 نوع دارو و تجيهزات پزشکي در تنگنا هستند و اين مساله جان بسياري از بيماران از جمله بيماران بستري در بخش‌هاي آي سي يو، کليوي و قلبي را تهديد مي‌کند. وي تصريح کرد: کمبود اقلام داروئي و پزشکي جان بسياري از افراد مبتلا به بيماري‌هاي مزمن را در شرايط بحراني قرار داده است.

براي بيماراني که در شرايط حادي به سر‎ مي‎برند و نياز به دوره درماني طولاني مدت دارند، وضعيت بهداشتي در غزه بسيار بحراني و خطرناک است چرا که اين افراد به اقلام دارويي مرتبط نياز مبرم دارند.

دفتر هماهنگ‎کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه نيز هشدار داده است براي بيماراني که در وضعيت حادي به سر مي‎برند فقط تا چند هفته ذخيره دارويي موجود است. بيمارستان‌هاي غزه از جمله بخش آي .سي . يو، تجهيزات لازم را براي پاسخ‌گوئي به نياز بيماران که وضعيت وخيمي دارند، در اختيار ندارند/ا

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر