کد خبر: ۲۰۹۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۳

رئيس اداره مديريت آزمايشگاههاي بهداشتي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي از اجراي طرح استاندارد سازي در 90درصد آزمايشگاههاي کشور خبر داد .

به گزارش سرويس علمي،پزشكي باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛دکتر حسين غلامي،رئيس اداره مديريت آزمايشگاههاي بهداشتي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي در حاشيه نشست کشوري برنامه مراقبت عوامل خطر بيماريهاي غير واگير با اشاره به اينکه 5 هزار آزمايشگاه در بخشهاي خصوصي و دولتي در کشور فعاليت مي کنند، اظهار داشت : استاندارد سازي آزمايشگاههاي كشور يكي از برنامه هاي وزارت بهداشت از پنج سال گذشته بوده است و براساس ارزيابي هاي انجام شده در حال حاضر بيش از 90 درصد از آزمايشگاههاي كشور از استانداردهاي لازم برخوردار هستند.
وي با بيان اينکه تمامي آزمايشگاههاي کشور از نظر کمي و کيفي در قالب 164 سوال مورد ارزيابي کارشناسان دانشگاههاي علوم پزشکي کشور قرار مي گيرد اظهار داشت: در صورت کسب نکردن حداقل امتياز 85 پروانه آن آزمايشگاه تمديد نخواهد شد.
رئيس اداره مديريت آزمايشگاههاي بهداشتي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي همچنين از اعطاي نشان لوح کيفيت به آزمايشگاههاي واقع در بيمارستانهاي دولتي خبر داد و خاطر نشان کرد: اين طرح در حال حاضر در تهران انجام مي شود و در آينده در ديگر مناطق کشور نيز اجرايي مي شود.
دکتر حسين غلامي به موقعيت مطلوب آزمايشگاهي دانشگاه علوم پزشکي مشهد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اين دانشگاه در زمينه توسعه کمي و کيفي آزمايشگاه يکي از دانشگاههاي پيشتاز کشور به شمار مي رود.
وي با اشاره به راه اندازي آزمايشگاه آنتي بيوگرام سل در مشهد مقدس (بيمارستان شريعتي ) اظهار داشت: اين آزمايشگاه يکي از هفت آزمايشگاه کشور است که اقدام به تشخيص و درمان به موقع بيماري سل مي کنند.
رئيس اداره مديريت آزمايشگاههاي بهداشتي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي همچنين با اشاره به طرح نظام مراقبت از بيماري هاي غير واگير دار خاطر نشان کرد: در اين طرح براي نخستين بار افرادي که زمينه هاي بيماريهاي غير واگير را داشتند مورد آزمايش نيز قرار گرفتند که نتايج نهايي آن تا يک ماه آينده مشخص مي شود.
دکتر غلامي گفت: نتايج اين طرح به دليل اينکه افراد به صورت تصادفي انتخاب شده اند و در تمامي گروههاي سني (5 تا 70 ساله ) را شامل مي شوند قابل تعميم به کل کشور خواهد بود./ح
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر