کد خبر: ۲۰۹۹۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۷
استاد حوزه و دانشگاه در جمع پیر غلامان حسینی:

استاد حوزه و دانشگاه ساکن منطقه گفت: پیام عاشورا را برای همه مردم، به ویژه آنان که موقعیت ویژه دارند و برای دیگران خط دهنده و الگو هستند،"شناخت تکلیف" و "عمل به تکلیف" است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل روابط عمومی شهرداری منطقه 13، حسین اسکندری در همایش پیر غلامان حسینی که با حضور مداحان و ذکرین اهل بیت، شهردار منطقه و جمعی از مدیران در مجتمع روح الله برگزار شد، افزود: عاشورا فرصتی برای پالایش و اخلاص در عمل بوده و با شناخت ویژگی های نهضت عاشورا می توانیم امام حسین(ع) و حماسه او را بشناسیم و آن را الگویی برای خود قرار دهیم.

اسکندری خطاب به پیرغلامان عاشورایی گفت: شما افراد منتخبی هستند که علم دار حسین(ع) و محبت او شده اید و باید به شکل های مختلف اداری تکلیف کرده و راه سعادت و رستگاری را با هدایت و راهنمایی به دیگران نشان دهید.

وی در ادامه برپایی چنین جلساتی را یک حسنه الهی و ماندگار برای برپاکنندگان آن دانست و ادامه داد: امروز وظیفه ابلاغ پیام امام حسین(ع) بر دوش یکایک ماست و همه ما در قبال حادثه عاشورا مسوول هستیم.

وی در بخشی دیگر از صحبت هایشان خاطر نشان کرد: انقلاب ها و نهضت های قرن اخیر نشأت گرفته از حادثه کربلا بوده و نشان از امتداد موج فرازمانی واقعه عاشورا دارد.

*پیرغلامان زائر حریم ملکوتی امام حسین(ع) می شوند

با هدیه شهردار منطقه 13، پیرغلامان 10 هیئت برتر و منتخب محلات به سفر کربلا مشرف می شود.

خلیل راحتی،‌غلامان حسینی را پیام آوران نهضت عاشورا و مبلغان فرهنگ عاشورایی دانست و گفت: نقش مداحان اهل بیت(ع) در هدایت و روشنگری جامعه بی دلیل بوده و این عزیزان همواره در نهادینه کردن فضایل و مناقب اهل بیت در جامعه کوشیده اند.

شهردار منطقه 13 همچنین حضور برخی شخصیت های علمی و مذهبی همچون استاد احسان را مایه مباهات و افتخار منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: وجود افراد مذهبی و متدین، دلگرمی شهروندان بوده و این افراد سرمایه های محلات هستند.

در این مراسم همچنین حبیب چایچیان، متخلص به "حسان" ، مداح اهل بیت اشعاری در مدح سید و سالار شهیدان و اهل بیت او بازگو و حس و حال معنوی و الهی به محفل بخشید.

مهندس راحتی با اهدای لوح تقدیر از 10 پیر غلام منتخب محلات پیروزی، دهقان، اشراقی تجلیل کرد.

روضه خوانی یکی از مریدان اهل بیت پایان بخش همایش پیر غلامان حسینی بود که بسیاری از حضار را تحت تاثیر قرار داد./ز
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر