کد خبر: ۲۱۷۴۷۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۰:۱۰
مشهد/

استاندار خراسان رضوي موفقیتهای استان در حوزه تعليم و تعلم را مثبت ارزيابي كرد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، محمود صلاحي در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان با بيان اين مطلب اظهار داشت: حضور چشمگير و پرشور مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از عمق بصيرت، دينداري و پايبندي مردم به نظام اسلامي دارد.

وي افزود: امتداد اين حضور در 12 اسفند و مشاركت قشرهاي مختلف مردم در پاي صندوق هاي راي نمود پيدا خواهد كرد.

استاندار خراسان رضوي گفت: ايران دموكرات ترين كشور دنيا است و علت بسياري از مخالفت هاي دنياي استكبار و غرب نيز همين استقرار دموكراسي در ايران و الگو شدن آن براي كشورهاي منطقه و دنياست.

صلاحي با تاكيد بر اينكه بايد از ظرفيت آموزش و پرورش براي تبيين موضوع انتخابات استفاده كرد، ادامه داد: با مشاركت اين نهاد مي توان دانش آموزان و واجدان شرايط راي دادن را به حضور در انتخابات دعوت نمود.

وي خاطر نشان كرد: به بركت پيروزي انقلاب اسلامي پيشرفت هاي گسترده اي در حوزه آموزش و پرورش شكل گرفته و خراسان رضوي در اين حوزه پيشتاز است.

استاندار خراسان رضوي ضمن انتقاد از آمار ارائه شده از سوي برخي نهادها در مورد سرانه مطالعه در استان اظهار داشت: سرانه مطالعه در ايران از بسياري از كشورها بالاتر است و دليل آن نيز ارتقاي سطح آگاهي هاي عمومي جامعه مي باشد.

صلاحي همچنين درباره افزايش روزهاي تعطيل در كشور و استان نيز تصريح كرد: حتي در روزهاي به اصطلاح تعطيل نيز فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي متعددي صورت مي گيرد كه در واقع تعطيلي محسوب نمي شود.

استاندار خراسان رضوي در ادامه با اشاره به طرح تحول بنيادين آموزش و پرورش آن را بنيادي ترين، نهادي ترين و علمي ترين طرح آموزش و پرورش در كشور دانست و گفت: با اجراي اين طرح علاوه بر تحول در اين حوزه شاهد تحول اساسي در كشور خواهيم بود و خراسان رضوي بايد در اجراي اين طرح پيشتاز باشد.

وي به موضوع هوشمندسازي مدارس اشاره كرد و گفت: علاوه بر استفاده از بودجه هاي ملي و استاني در اين راستا، بايد از ظرفيت ساير دستگاه ها، نهادها، بخش خصوصي و واحدهاي بازرگاني، صنايع و معادن استفاده كرد و چندين مدرسه را براي هوشمندسازي به صورت افتخاري به آنان واگذار نمود.

استاندار خراسان رضوي اجراي طرح شبكه ملي تبليغي مدارس را كه بر اساس آن تبليغ مسائل ديني و معارف اسلامي در مدارس ساماندهي مي شود را بسيار مطلوب ارزيابي كرد و گفت: بايد در اين راستا از ظرفيت همه دستگاه هاي فرهنگي مانند حوزه هاي علميه و اداره كل تبليغات اسلامي استفاده كرد.

صلاحي در ادامه به استاندارد سازي و اثر بخش بودن فعاليت ها اشاره و خاطر نشان كرد: از هر طرح قابل اجرا در راستاي فعاليت هاي فرهنگي و آموزشي كه به ساعت درسي دانش آموزان لطمه نزد و باعث افزايش بصيرت ديني و معرفتي آنان مي شود حمايت خواهد شد.

وي اظهار داشت: تربيت فرزندان صرفا به عهده آموزش و پرورش نيست بلكه علاوه بر خانواده به عنوان متولي اصلي، ساير دستگاه هاي فرهنگي نيز بايد به كمك آموزش و پرورش بيايند.

محمدتقي فخريان مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي نيز در اين جلسه ضمن اعلام آمادگي دانش آموزان واجد شرايط براي حضور و مشاركت در انتخابات مجلس شوراي اسلامي گفت: سند تحول بنيادين آموزش و پرورش در خراسان رضوي از مهر 91 و هم زمان با استقرار سيستم آموزشي شش، سه، سه اجرايي خواهد شد.

وي افزود: به همين جهت و به منظور اطلاع از وضعيت و جايگاه آموزشي استان تاكنون سه هزار و 500 مدرسه توسط 140 تيم كارشناسي در استان بازديد شده است.

مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي در ادامه از اهتمام آموزش و پرورش استان براي تسريع در اجرايي شدن شبكه ملي تبليغي مدارس در مدارس استان خبر داد و گفت: با هماهنگي هاي صورت گرفته تاكنون اقدامات خوب و موثري در اين حوزه صورت گرفته است.

گفتني است در ادامه جلسه مديركل دفتر اجتماعي استانداري خراسان رضوي و مديركل تبلیغات اسلامي استان گزارشي از آخرين اقدامات صورت گرفته در حوزه شبكه تبليغي مدارس در سطح استان ارائه نمودند

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر