کد خبر: ۲۱۷۵۰۹۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۱

شهروندان منطقه 10 با تلاش اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری از رونمایی پرتابل جدید با قابلیت های منحصر به فرد برای رفع مشکلات و نواقص موجود در پرتابل قدیمی خبر داد.

بهزادی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: پرتابل سازمانی به عنوان یکی از طرح های منحصر به فرد د رسازمان های مبتنی بر فناوری اطلاعات به کار می‌رود و یکی از گام های موثر در توسعه و سازماندهی خدمات فناوری اطلاعات به حساب می‌آید.

وی تصریح کرد: در یک سازمان بزرگ، به هر میزان که حجم و فعالیت های آن گسترده شود نیاز به اطلاع رسانی بیشتر دارد و این موضوع در شهرداری نیز مشهود است .

بهزادی در ادامه به برخی ویژگی های این پرتال داخلی در زمینه دسترسی کاربران اظهار داشت: امکان ارتباط مستقیم با بعضی واحدهای اداری شهرداری برای انجام امور اداری تسهیل دسترسی کاربران به اطلاعات مورد نیاز اضافه شدن صندوق پستی مسئولان برای دریافت نامه ها، قدرت انتخاب بیشتر، انتقال نظرات و پیشنهادات برای مدیران واحدها، مدیر سیستم و شهردار منطقه به صورت همزمان، فرهنگسازی نسبت به چگونگی انجام فعالیت ها، مکاتبات، درخواست ها، گفتگو ها انتقادات و پیگیری ها و سایر نیازها در فضای مجازی و اعمال نظارت مستمر بر این امر و استانداردسازی روال ها از ویژگی های این پرتال جدید است.

مدیر مشاور شهردار منطقه 10 در زمینه کاربری مدیریتی منطقه عنوان کرد: تسهیل تنظیمات سایت تمام جزئیات سایت نظیر کلمات کلیدی مورد استفاده موتورهای جستجو و ثبت سایت در این پایگاهها، پیام خوشامدگویی، لوگوی سایت، رنگ پس زمینه از صفحه تنظیمات سایت قابل دسترسی و پیکربندی می باشد مدیرتی محتوا، با استفاده از سیستم مدیریت محتوا به راحتی می‌توان با تمرکزی مناسب بر قسمتهای مختلف سایت دسترسی داشت و همچنین تنظیمات و تغییرات مورد نظر را در کوتاهترین زمان ممکن انجام داد و کارهای دیگر نظیر این ها، این سیستم انجام می دهد.

گفتنی است هدف از راه اندازی این پرتال دسترسی آسان و سریع پرسنل به اطلاعات ، شفاف سازی امور، انعکاس فعالیت ها و اقدامات به جامعه ترویج و گسترش فرهنگ سازمانی و ایجاد تعالی سازمانی برشمرد.

امنیت شهروندان با جمع آوری مواد دخانی از کیوسکها

بیژن صالحی رئیس اداره ساماندهی معاونت امور شهری و فضای سبز شهرداری ها گفت: به منظور حفظ سلامتی و امنیتی شهروندان و اجرای دستور العمل اخیر شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در راستای برخورد با فروش مواد دخانی در کیوسکهای مطبوعاتی، این اداره ظرف یک سال گذشته اقدام به برخورد جدی با فروشندگان مواد دخانی در کیوسکهای مطبوعاتی کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: واحد ساماندهی با صدور ابلاغیه، اخطار و تذکر لسانی متصدیان 56 کیوسک مطبوعاتی سطح منطقه را به این امر آگاه کرده و از آنان خواسته تا براساس این دستورالعمل از عرضه مواد دخانی خودداری کنند.

بیژن صالحی اظهار داشت: طرح ضربتی تا پایان هفته دیگر ادامه خواهد داشت و پس از اتمام مهلت مقرر در صورت تمرد و تکرار عرضه مواد دخانی کیوسک متخلف پلمپ می‌شود که یک نمونه آن امروز در خیابان کارون بعد از خیابان مرتضوی اتفاق افتاد.

صالحی با اشاره به برخورد جدید با متخلفان عنوان کرد: طرح ضربتی جمع آوری مواد دخانی در کیوسکهای مطبوعاتی از امروز آغاز شده و عوامل منطقه به همراه گشت شهریان نسبت به جمع آوری مواد دخانی اقدام می‌کنند.

پیشرفت و گسترش منطقه با سیستم حمل ونقل عمومی

فرزاد اسکندری نژاد معاون اداره حمل و نقل و ترافیک منطقه 10 گفت:‌ با اجرای طرح های مختلف در حوزه حمل و نقل، شهرداری منطقه به پیشرفت و گسترش شهری روبرو می‌شود و این طرح ها تا چند هفته دیگر به کار خود پایان می‌دهد.

اسکندری نژاد تصریح کرد: تکمیل و بهره برداری از پارک آموزش ترافیک، استاندارد سازی گاردریل ها و تجهیزات ترافیکی از الویت دار ترین برنامه هایی است که تا پایان سال انجام می شود.

وی با اشاره به دیگر اقدامات برنامه ریزی شده برای بهره مندی شهروندان اعلام کرد: کمک به تکمیل طرح یادگار امام (ره) برای کاهش بار ترافیکی تا پایان سال 90 احداث پارکینگ طبقاتی، تکمیل ایستگاه اتوبوس رانی و تکمیل تجهیزات آموزشی از دیگر برنامه های این اداره است.

معاون اداره حمل ونقل و ترافیک اذعان داشت: با توجه به اجرای طرح های فوق تا حدود بسیاری از مشکلات شهروندان رفع می شود و برای اهالی محله بریانک و هفت چنار که بافت فرسوده دارند پیشنهاد راه اندازی خط ون و میدل باس را دادیم که با عملی شدن آن تا حدودی ترافیک این منطقه روان می شود.

سیستم یکپارچه سازی ثبت سوانح و حوادث برای نخسین بار در منطقه

بهروز محمدزاده شهردار منطقه 10 در ادامه عنوان کرد: هدف از راه اندازی سیستم نرم افزار ثبت حوادث و سوانح، رسیدن به سیستم یکپارچه سازی مثبت اطلاعات در 22 منطقه می‌باشد و منطقه 10 تنها منطقه ای است که با اخذ اطلاعات سوانح و حوادث از سازمانها و ارگانهای ذیربط اقدام به ثبت اطلاعات مربوط به سوانح و حوادث در سیستم نرم افزاری ارایه شده از سوی دبیرخانه شورای سیاسگذاری جامعه ایمن مرکز کرده است.

وی با اشاره به فعالیتهای این کمیته گفت: کمیته راهبری جامعه ایمن منطقه 10 به عنوان چهارمین منطقه و در ظرف زمان کوتاهی از سال 89 به شبکه جهانی جوامع ایمن ملحق شد و با تشکیل کارگروههای حوادث ترافیکی و ایمنی عابران پیشگیری از مرگ های خاموش، حوادث بافت های فرسوده و قدیمی، مقابله با حوادث غیر مترقبه، ایمنی در مدارس و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به فعالیت خود ادامه می دهد.

محمدزاده خاطرنشان کرد: سال گذشته با هدف کاهش حوادث چک لیست ایمنی در مدارس با همکاری مرکز بهداشت جنوب و آتش نشانی تهیه شد و اقداماتی از قبیل برگزاری کلاسهای آموزشی در تعدادی از مدارس ابتدائی، برنامه بازدید ایمنی از مدارس با همکاری مرکز بهداشت و گروههای داوطلب و برگزاری مسابقات مختلف در مدارس با هدف معرفی و آشناسازی دانش آموزان و خانواده ها با جامعه ایمن برگزار شد که امسال نیز این برنامه ها به صورت ویژه ادامه خواهد داشت./ل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر