کد خبر: ۲۱۷۸۳۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۶

سازمان های حمایت و تعزیرات در اطلاعیه مشترکی با اشاره به نارضایتی عمومی از افزایش قیمتها به بهانه تغییرات نرخ ارز اعلام کردند که واحدهای اقتصادی باید در اسرع وقت نسبت به بازگشت قیمتها به قیمتهای قبلی اقدام کنند

به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از شاتا، در اطلاعیه مشترک سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده و سازمان تعزیرات حکومتی هر گونه افزایش قیمت از سوی واحدهای اقتصادی وارداتی ، تولیدی و توزیعی بدون هماهنگی با سازمان حمایت مصداق گرانفروشی اعلام شد.

در این اطلاعیه مشترک با اشاره به نارضایتی عمومی از افزایش قیمتها به بهانه تغییرات نرخ ارز تاکید شده است که واحدهای اقتصادی باید در اسرع وقت نسبت به بازگشت قیمتها به قیمتهای قبلی اقدام کنند.

اطلاع رسانی و اعلام موجودی انبارها و سردخانه ها ونیز کالاهای امانی موجود در انبارها به سازمان های صنعت ، معدن و تجارت استانی از دیگر موارد مطرح در این اطلاعیه است.

بر این اساس، عدم اعلام موجودی مصداق احتکار را خواهد داشت و برابر قوانین برخوردهای لازم صورت می گیرد.

همچنین در اجرای طرح ویژه بازرسی و نظارت به منظورتشدید نظارت بر بازار و مبارزه با گرانفروشی، اختفا و احتکار کالا از تمام ظرفیتهای نظارت و بازرسی دو سازمان استفاده می شود.

بدین منظور اصناف، انجمنهای حمایت از حقوق مصرف کننده ، سازمانهای صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی شعب تعزیرات حکومتی استانها در قالب گشتهای مشترک در این طرح همکایر مشترک دارند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: ارایه اطلاعات تخلفات اقتصادی از طریق سامانه 124 در سراسر کشور و فعالیت ستاد های ویژه به همین منظور در سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانی در این زمینه بسیار راهگشا خواهد بود./ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر