کد خبر: ۲۳۵۷۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۵
اختصاصی/

از زمان های بسیار قدیم معمارانی در هر دوره سعی داشتند تا با معرفی بناهای متفاوت اثری ماندگار از خود بجای بگذارند. بناها و ساختمان هایی که حاصل ذوق و قدرت تفکر معماران در زمان های مختلف است.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، در شهر " کپنهاک" پایتخت کشور دانمارک یک ساختمان عجیب وجود دارد که به مانند یک عد 8 و به شکل 3 بعدی طراحی و ساخته شده است. خانه ها در این طرح به گونه ای قرار گرفتنه اند که نه بر روی هم وبلکه بیشتر در امتداد هم قرار گرفتند. نقاط مختلف این ساختمان به وسیله سطوح شیب دار به هم وصل شده و شما می توانید با یک عدد دوچرخه در تمامی ده طبقه این ساختمان حرکت کنید.

در کل این ساختمان یک کوچه با سطح شیب دار طراحی و ساخته شده است که در کل یک کوچه را تداعی می کند. این کوچه شیب دار که در طول طبقات مختلف کشیده شده است چیزی نزدیک به 150 خانه را در خود جای داده است.

این مجموعه ساختمانی که در حومه شهر کپنهاک بنا شده است دارای بخش های مسکونی و مراکز خرید و همچنین دفاتر ادرای است. با توجه به این که نور و اکسیژن بهتری در طبقات بالای ساختمان در دسترس است ، واحدهای مسکونی به بخش های بالایی منتقل شده است. در عین حال بخش های تجاری و اداری دسترسی بهتر به خروجی ها و وسایل نقلیه خواهند داشت.

یکی دیگر از نکات خاص در مورد این مجتمع ساختمانی این مسئله است که جریان هوای آزاد به راحتی در بخش های مختلف این ساختمان گردش می کند و باعث شده است تا تنفس در این مجموع بسیار راحت تر و بهتر صورت بگیرد. این مجتمع ساختمانی توانسته است توجه توریستهای فراوانی را از نقاط مختلف دنیا ، خصوصا مهندسین معمار، را به سمت خود جلب کند.

این بنا که به مساحت 65 هزار فوت مکعب ساخته شده است بزرگترین طرح بخش خصوصی در زمینه امور مسکن در کشور دانمارک بوده است که در سال 2006 میلادی آغاز شده و در دسامبر سال 2010 میلادی تکمیل شده است. هزینه کلی ساخت این مجموعه 133 میلیون دلار برآورد شده است. این طرح موفق شد تا جایزه ویژه سال 2012 موسسه معماری آمریکا نیز بدست آورد. / ق پ

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی