کد خبر: ۲۳۵۸۱۰۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۲
شيخ‌الاسلام:

مشاور امور بين‌الملل رئيس مجلس گفت: نشست تونس كه تحت عنوان نشست دوستان سوريه برگزار شد در واقع براي يافتن جايگزيني براي مصر در منطقه انجام شد و در واقع اين نشست متعلق به دوستان اسرائيل بود نه سوريه.

حسين شيخ‌الاسلام در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران با اشاره به رفراندوم برگزار شده در سوريه در مورد اصلاحات قانون اساسي گفت: آمريكا با احضار سفير سوريه در واشنگتن به وي اعلام كرده بود كه پايگاه‌هاي مقاومت در سوريه بايد برچيده شده و راه امداد‌رساني سوريه به حزب‌الله قطع شود و از سوي ديگر سوريه بايد در روابط خود با ايران تجديد نظر كند كه سوريه اين پيشنهادات آمريكا را نپذيرفته و تصميم گرفت تا به جاي دادن امتياز به بيگانگان امتيازاتي را در داخل و با ايجاد اصلاحاتي در قانون اساسي به مردم خود ارائه كند.

وي در ادامه افزود: نشستي كه در تونس تحت عنوان دوستان سوريه با حضور نمايندگان آمريكا و، عربستان، قطر و غيره برگزار شد در واقع با هدف يافتن جايگزيني براي مصر در منطقه بود و اين نشست در واقع نشست دوستان اسرائيل بود نه دوستان سوريه.

مشاور رئيس مجلس عنوان كرد: حدود 60 درصد از واجدين شرايط رأي دادن در سوريه در همه‌پرسي اخير اين كشور شركت كردند كه اين ميزان مشاركت در منطقه خاور ميان كم نظيراست.

شيخ‌الاسلام ادامه داد: اصلاحات صورت گرفته در قانون اساسي سوريه آزاديهاي سياسي براي مردم اين كشور را تضمين مي‌كند كه از جمله اين اصلاحات مي‌توان به آزادي فعاليت احزاب و تعدد آنها و مشاركت نامزدهاي متعدد در انتخابات رياست جمهوري و انتخاب رئيس جمهور با راي مستقيم مردم و عبور نكردن نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري از فيلتر حزب بعث اشاره كرد./س2

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر