کد خبر: ۲۳۵۹۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۰
کرمان/

هزار و 938 صندوق برای اخذ آرای مردم استان کرمان در روز 12 اسفند در نظر گرفته شده است.

رییس ستاد انتخابات استان کرمان در گفتگو با

خبرنگار باشگاه خبرنگاران

افزود : از این تعداد هزار و 103 صندوق ثابت و 835 صندوق سیار است و 935 صندوق به شهرها و هزار و 3 صندوق به روستاها اختصاص دارد .

  کمالی گفت : اگر چه صندوق های اخذ رای در استان به سیستم رایانه ای مجهز است اما با توافق شورای نگهبان و وزارت کشور فقط ده درصد مشمول محاسبات رایانه ای است که انتخابات در شهرستان شهربابک به صورت کاملا رایانه ای انجام خواهد شد.

وی آمار جمعیت استان کرمان را دو میلیون و 961 هزار و 307 نفر اعلام و خاطرنشان کرد : از این تعداد یک میلیون و 822 هزار و 583 نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

رییس ستاد انتخابات استان شمار رای اولی ها را 155 هزار و 500 نفر اعلام کرد و افزود : متولدین 12 اسفند 1372 و قبل از آن می توانند رای دهند.

  کمالی با اشاره به اینکه در استان کرمان ده نماینده به مجلس شورای اسلامی راه خواهند یافت افزود : متوسط رقابت داوطلبان برای هر کرسی مجلس در استان کرمان 9 نفر است.

رییس ستاد انتخابات استان تایید شدگان نهایی را تاکنون 87 نفر اعلام کرد و افزود: همه جریانات و گروههای سیاسی در انتخابات حضور دارند.

  کمالی زمان پایان تبلیغات داوطلبان را ساعت 8 صبح پنج شنبه یازدهم اسفند اعلام و تصریح کرد : پس از این زمان ، تبلیغات ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی در ادامه سخنانش، میزان مشارکت مردم استان کرمان در دوره پیشین مجلس شورای اسلامی را 64 درصد اعلام کرد و یادآور شد : فردی که انتخاب می شود باید یک چهارم کل آرا را داشته باشد و در صورتی که آرا زیر 25 درصد باشد، انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات استان همچنین با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ،طرحها و مانورهای مختلف ویژه انتخابات در ماههای گذشته گفت : همه کسانی که طبق قانون موظف به همکاری با مجریان انتخابات بودند نهایت تلاش خود را انجام داده اند .

  کمالی شمار دست اندرکاران برگزاری انتخابات در استان را 30 هزار نفر اعلام و از همه فعالان این عرصه در بخشهای مختلف و نیز رسانه های گروهی به خاطر همکاری با ستاد انتخابات قدردانی کرد./س

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر