کد خبر: ۲۵۱۱۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۷

در انتخابات درون حزبي جمهوري خواهان، ميت رامني در واشنگتن هم پيروز شد.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، ميت رامني توانست با كسب 37 درصد از آرا بر رقباي اصلي خود يعني ران پل و ريك سانتورم پيروز شود.

در انتخابات درون حزبي جمهوري‌خواهان در ايالت واشنگتن، ران پل و ريك سانتورم، رقباي اصلي رامني با كسب آراي تقريبا مشابهي به طور مشترك در جايگاه دوم قرار گرفتند و نيوت گينگريچ نيز جايگاه آخر را كسب كرد.

ميت رامني در انتخابات مقدماتي حزب جمهوري‌خواه در ايالت واشنگتن توانست با شمارش آراي 60 درصد از حوزه‌هاي راي گيري، 37 درصد از آرا را كسب كند و ران پل و ريك سانتوروم نيز هر كدام توانستند 34 درصد از آرا را به دست آورند. همچنين نيوت گينگريچ نيز توانست 11 درصد از آرا را كسب كند.

ميت رامني پس از مشخص شدن پيروزي‌اش در ايالت واشنگتن طي سخناني گفت: اين پيروزي بدين معناست كه راي دهندگان ايالت واشنگتن خواهان يك فرد خودي از واشنگتن در كاخ‌سفيد نيستند، بلكه خواهان يك بازرگان محافظه‌كار هستند كه بخش خصوصي را بفهمد و بداند چطور دولت فدرال را وارد مسيري سازد تا اقتصاد بتواند بار ديگر به طور قدرتمند رشد كند.

اين پيروزي چهارمين پيروزي متوالي ميت رامني، فرماندار سابق ايالت ماساچوست در انتخابات‌هاي مقدماتي حزب جمهوري‌خواه پس از كسب اكثريت آرا در ايالت‌هاي ميشيگان، آريزونا و وايومينگ است.

وي توانست جايگاه خود را براي انتخاب شدن به عنوان كانديداي رياست جمهوري اين حزب هرچه بيشتر تقويت كند./ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر