کد خبر: ۲۹۶۰۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۰:۰۷

زنان عربستاني با ادامه تظاهرات رژيم آل سعود را به چالش کشيدند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، همچنان تحرکات اعتراض آمیز در عربستان سعودی پس از آغاز اعتراضات در دانشگاه ملک خالد در شهر ابها در هفتم ماه جاری ادامه دارد.

یک زن عربستانی گفت: ما به رژیم آل سعود می گوییم که از گلوله،تهدیدات و شیوه های سرکوبگرانه این رژیم نمی ترسیم و با به شهادت رسیدن هر یک از ما، اراده و مقاومت ما نیز بیشتر خواهد شد. ما همچنان به راه شهدا ادامه خواهیم داد. ما خواهان اصلاحات بنیادین در عربستان سعودی هستیم. باید یک حکومت منتخب از سوی مردم تشکیل شود. باید نیروهای سپر جزیره از بحرین خارج شوند و به حمایت های خود از رژیم آل خلیفه پایان دهند. ما خواهان عدالت،آزادی،عزت، دموکراسی و از بین رفتن تبعیض نژادی و برابری میان همه شهروندان جامعه هستیم. باید محمد بن فهد امیر منطقه شرقیه که مسئول کشتار مردم و چپاول داراییهای مردم در بیست و هفت سال گذشته است برکنار شود. همچنین باید زندانیان سیاسی سنی و شیعه از زندان ها آزاد شوند.

بر اثر حمله نیروهای امنیتی رژیم آل سعود به دانشگاه القرن در شهر عسیر عربستان سعودی هفت دانشجوی دختر زخمی و دو دانشجوی دیگر از این دانشگاه اخراج شدند.

دانشجویان این دانشگاه در ابراز همبستگی با دانشجویان متحصن دانشگاه ابها تجمع کرده بودند. همچنین فعالان سیاسی در منطقه الشرقیه خواهان برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز در بخش سیحات در هفته ابراز همبستگی با دانشجویان ابها شدند. قرار است تظاهرات بزرگی در مرکز شهر قطیف فردا برگزار شود.

 پس از برگزاری تظاهرات در ریاض، نماس، عرعر، مدینه منوره ،قطیف و الربیعیه، هفت دانشجو بر اثر حملات نیروهای امنیتی در دانشگاه القرن در شهر عسیر زخمی شدند.

منابع خبری اعلام کردند نیروهای امنیتی با حمله به دانشگاه برای از بین بردن تحصن به شدت با دانشجویان برخورد کردند. مسئولان دانشگاه قرن چند نفر از دانشجویان دختر این دانشگاه را که خواهان برکنار شدن رئیس دانشگاه ابها شده و سرکوب دانشجویان را محکوم کرده بودند، از دانشگاه اخراج کردند. شهر عوامیه در منطقه الشرقیه صحنه تحصن زنان بود که در ابراز همبستگی با دیگر زنان تحصن کننده در شهرهای مختلف عربستان که با سرکوب روبرو شد اند تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان بر ادامه تحرکات سیاسی خود،برپایی نظام دموکراتیک در عربستان و احترام گذاشتن به آرای شهروندان این کشور تاکید کردند.

در ادامه تحرکات اعتراض آمیز در عربستان سعودی، 128 جریان مردمی خواهان اعتصاب در چندین فرودگاه این کشور در روزهای بیست و پنجم و بیست و ششم ماه جاری در اعتراض به پایین بودن دستمزدها و فساد گسترده شاهزادگان سعودی در نهادهای دولتی شدند./ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر