کد خبر: ۳۰۴۶۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۰ - ۲۱:۱۵
در جلسه کارگروه توسعه اشتغال و سرمایه گذاری؛

معاون اول رییس جمهور گفت: یکی از مشکلات اساسی استان کهگیلویه و بویراحمد مشکل بیکاری جوانان این استان است که دولت مصمم است در جهت حل این مشکل و رفع دغدغه خانواده‌های کهگیلویه و بویراحمد اقدام و نرخ بیکاری را تا حد ممکن در این استان پایین آورد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدرضا رحیمی ظهر امروز (پنج شنبه) در جلسه کارگروه توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حضور گسترده و بی نظیر مردم این استان در استقبال از رییس جمهور گفت: دولت برای پاسداشت و قدردانی از این حضور بی نظیر تنها کاری که می تواند انجام دهد، خدمت به مردم خوب و عزیز این استان است.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: حضور ملت ایران در تمامی عرصه‌ها، همواره مشت محکمی بر دهان دشمنانی بوده که به دنبال توطئه علیه این ملت بزرگ هستند و مردم عزیز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با حضور گسترده خود نشان دادند که همچون کوهی محکم در برابر دشمنان این آب و خاک ایستاده اند.

رحیمی از همه دست اندرکاران و متولیان اشتغال و همچنین مسئولین استان خواست در جهت رفع تنگناها و مشکلات اشتغال کهگیلویه و بویر احمد تلاش کنند و ریشه بیکاری را همانگونه که رییس جمهور نیز در سخنان خود بر آن تاکید داشت، از خاک این استان بیرون بکشند.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات فراوان این استان در زمینه کشاورزی، از وزیر جهاد کشاورزی و مسئولین استان خواست تا برنامه ریزی لازم را برای اشتغال آفرینی در بخش کشاورزی استان انجام دهند.

در این جلسه استاندار کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از نمای کلی وضعیت جمعیت و اشتغال ارائه و پیشنهادات و دغدغه‌های خود را مطرح کرد.

همچنین شماری از وزرا و اعضای هیات دولت، مدیران عامل بانک‌ها و مدیران استان نیز در این جلسه حضور داشتند که مشکلات پیش روی توسعه اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برای رفع این مشکلات تصمیماتی اتخاذ شد.

مدیران عامل بانک ها و مدیران بانکی استان هم برنامه‌ زمان‌بندی خود را برای ارائه تسهیلات مربوط به طرح‌های اشتغال‌زا و مشاغل خانگی و برنامه های خود‌اشتغالی استان اعلام کردند و مقرر گردید در مدت زمان مشخص تعهدات خود را اجرایی کنند./گ
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر