کد خبر: ۳۲۲۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۰۸:۴۳

نيروهاي امنيتي رژيم بحرين به تظاهرکنندگان مخالف دولت در نزديکي منامه پايتخت اين کشور، حمله و دست‌کم شش تن را مجروح کردند؛ اين در حاليست كه جهان در برابر جنایات آل خلیفه همچنان سكوت اختيار كرده است.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبكه پرس تي وي، به گفته شاهدان عيني، مزدوران رژيم آل خليفه روز دوشنبه به سوي تظاهرکنندگان مخالف حکومت خاندان سلطنتي بحرين در روستا دير يورش بردند و از گاز اشک‌آور و ميله‌هاي آهني استفاده کردند.

سيد هاشم سعيد، نوجوان ۱۵ ساله بحريني روز يکشنبه پس از اصابت گلوله گاز اشک آور نيروهاي امنيتي به سر وي جان سپرد.

هزاران نفر از مردم بحرين از اواسط ماه فوريه تا کنون با برگزاري تظاهرات پي‌درپي در خيابان‌هاي اين کشور، سرنگوني رژيم خاندان آل خليفه را خواستار هستند.

عضو برجسته جمعیت عمل اسلامی بحرین، با اشاره به ادامه سركوب و کشتار مردم به دست نیروهای امنیتی با وجود تغییر مسئولان برخی سازمان ها، سکوت جامعه بين المللي را در قبال جنايتهاي رژیم منامه محکوم کرد.

"هشام صباغ" اظهار داشت: رژيم مي خواهد به جهان بگويد كه خواهان گشودن صفحه اي جديد در برخورد با معترضان بحرینی است، اما دست به قتل، تخريب، فساد و بحراني تر كردن اوضاع مي زند؛ آنها حتي كودكان را به قتل می رسانند.

وي افزود: رژيم، مزدوران را كه در واقع همان نيروهاي امنيتي با لباس شخصي هستند، براي سركوب و بازداشت و تحريك مردم به مناطق مختلف اعزام کرده، و حتي به دسته هاي عزاداران حسيني نيز حمله مي كنند.

این عضو جمعیت عمل اسلامی، با انتقاد از سیاست های آمريكا در قبال بحرين؛ سكوت و كوتاهي بين المللي در قبال مطالبات مردمي بحرين را محکوم كرد.

عربستان سعودي و امارات متحده عربي از ۱۴ مارس در پي درخواست رژيم آل خليفه براي کمک به سرکوب تظاهرات مسالمت‌آميز مردمي در بحرين، نيروهاي نظامي خود را به اين کشور اعزام کردند.

کميسيون مستقل تحقيق بحرين ۲ آذر (۲۳ نوامبر) در گزارش خود اعلام کرد، نيروهاي امنيتي بحرين از "خشونت" براي سرکوب معترضان استفاده کرده، زندانيان را مورد شکنجه‌هاي فيزيکي و روحي قرار داده و مرتکب نقض حقوق بشر شده­ اند/ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر