کد خبر: ۳۲۳۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۰
شيراز/ با صرف اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال

با صرف اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال ظرفیت پست 400 کیلوولت چغادک با نصب یک‌دستگاه ترانسفورماتور 500 مگاولت آمپر به یک‌هزار مگاولت آمپر افزایش یافت.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران،‌ به نقل از روابط عمومی برق استان فارس، با همت برق فارس یک‌دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت 500 مگاولت آمپر در ایستگاه 400 کیلوولت چغادک استان بوشهر با هدف افزایش ظرفیت پست، تقویت و پایداری شبکه، کاهش تلفات و تامین برق مطمئن بوشهر نصب و راه‌اندازی شد.
علیرضا زمانپور کارشناس نظارت و بهینه‌سازی امور انتقال برق بوشهر اظهار داشت: این طرح با هدف افزایش ظرفیت، اطمینان و راندمان پست و همچنین تقویت و پایداری شبکه برق و تامین برق مطمئن در استان بوشهر و با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال در پست 400 کیلوولت چغادک طراحی و اجرا شد.
وی افزود: این نوید را می‌دهیم، در صورتی که نیروگاه اتمی بوشهر با تمام ظرفیت وارد مدار شود امکان انتقال انرژی این نیروگاه از پست 400 کیلوولت چغادک با ظرفیت یک‌هزار مگاولت آمپر امکان‌پذیر است.
این ترانسفورماتور 500 مگاولت آمپر شامل سه ترانس تک فاز و هر کدام به ظرفیت 166 مگاولت آمپر بوده و این هزینه بابت خرید ترانسفورماتور و تجهیزات مربوطه، نصب، تست و راه‌اندازی است. /ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر