کد خبر: ۳۲۳۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۹
با هنر:

نايب رئيس مجلس شوراي با اشاره به اينكه بيكاري مهمترين معضل در كشور محسوب مي شود گفت: ثابت نگه داشتن نرخ بيكاري در هر سال به سرمايه گذاري 200 ميليارد دلاري نياز دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران؛ محمدرضا باهنر عصر ديروز 12 ديماه در هفتمين جشنواره قهرمانان صنعت با بيان اين مطلب افزود: ثبات نرخ بيكاري در هر سال نيازمند ايجاد حداقل 1 ميليون شغل است كه تحقق آن به سرمايه گذاري 200ميليارد دلاري در اين زمينه نياز دارد.
وي ادامه داد: اما در بهترين شرايط و با خوش بينانه نگاه كردن به آمار و ارقام سالانه تنها 60 تا 70 ميليارد دلار در اين حوزه سرمايه گذاري مي شود.
باهنر گفت: كشورما در شرايط فعلي به رشد اقتصادي 6 درصدي و اشتغالزايي يك و نيم ميليون نفري نياز دارد.
وي با اشاره به سرمايه گذاري اندك در حوزه اشتغالزايي گفت: همين سرمايه اندك و مختصر نيز به درستي مديريت نمي شود و در بخش هاي غير ضروري به مصرف مي رسد.
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي، با بيان اينكه طي 4 سال گذشته اقدامات موثري در راستاي آزادسازي فضاي كسب و كار و اجراي سياست هاي اصل 44 در كشور انجام شده، تصريح كرد: با اين وجود ظرفيت ها و نيازهاي كشور گسترده است و به اقدامات بيشتري نياز دارد.
باهنر ادامه داد: افرادي كه با وجود مشكلات مالي توليد به فعاليت اقتصادي مي پردازند، قهرمان محسوب مي شوند و بايد از آنها قدرداني شود.
وي خاطرنشان كرد: نمايندگان مجلس در دفاع از حق توليدكنندگان مصمم هستند و با همه توان سعي در بهبود فضاي كسب و كار و رها شدن اقتصاد از تصدي گري دولتي دارند./ک

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر