کد خبر: ۳۲۳۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۱
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی خبر داد

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی از واریز 250 میلیون ریال سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری بجنورد به صورت علی‌الحساب خبر داد.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی رحیمی با اشاره به قانون پرداخت سهم نیم درصد از درآمد شهرداری‌ها که در سال 83 به تصویب رسیده است، اظهار داشت: این قانون هنوز در برخی شهرداری‌ها به طور صحیح اجرا نمی‌شود که در صورت پرداخت این اعتبارات، بسیاری از مشکلات کتابخانه‌های عمومی در سطح استان حل خواهد شد.
وی از کتابخانه‌های عمومی به عنوان پایگاه فرهنگی یاد کرد و گفت: در حال حاضر فعالیت کتابخانه‌ها تنها به امانت دادن کتاب محدود نمی‌شود و خدمات فرهنگی از جمله جلسات نقد و بررسی کتاب، انجمن شعر و انجمن ادبی و خدمات اینترنتی در حوزه کتاب و همچنین مسابقات کتاب‌خوانی نیز به فعالیت‌های کتابخانه‌ها افزوده شده است.
رحیمی به کمبود منابع مالی کتابخانه‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه تأمین منابع در تمام فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی از نیم درصد شهرداری‌ها و حق عضویت‌ها صورت می‌پذیرد لذا انجام این امور بدون همکاری شهرداری‌ها در خصوص اجرای صحیح قانون نیم درصد شهرداری‌ها ممکن نیست.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی ضمن قدردانی از خیران عرصه فرهنگ خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیر حضور خیران برای ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها بودیم که این خود نشان از علاقمندی و توجه مردم فرهیخته استان به مقوله کتاب و کتاب‌خوانی دارد./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر