کد خبر: ۳۲۳۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۴

دبير ستاد اقامه نماز استان قم گفت: طرح تشكيل گروه هاي مردمي نماز ياور در دستور كار اين ستاد قرار دارد.


احمد احساني در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: طرح تشكيل گروه هاي مردمي نماز ياور از سوي ستاد اقامه نماز در حال تهيه مقدمات اجرا است.

وي با اشاره به توصيف اين گروهها به سازمانهاي مردم نهاد در زمينه دعوت به نماز افزود: هرچه بيشتر حقيقت نماز، معارف و بركات نماز را در جامعه معرفي كنيم با اقبال بيشتري به اين امر عبادي را در جامعه شاهد خواهيم بود.

وي درباره برخي از شيوه هاي معرفي نماز به مردم گفت: برگزاري مسابقاتي با محوريت نماز و آشنايي با متون ديني و فقهي نماز به منظور بالا بردن آگاهي مردم در اين زمينه موجب شناخت نماز در جامعه مي‌شود.

*شناخت نماز موجب احترام به جايگاه آن است

نماز در زمينه هاي مختلف گفت: اهتمام ويژه امام حسين (ع) در روز عاشورا به موضوع نماز با وجود حملات پي در پي دشمنان و مهلت خواستن از آ‌نها براي اقامه نماز و عبادت و عشق ورزيدن حضرت به نماز از جمله نكاتي است كه بايد بيش از پيش به آن توجه كرد.

وي درباره يكي از طرح هاي ترويجي نمازخواني گفت: دعوت از بازاريان و كسبه به صورت چهره به چهره براي بستن مغازه هاي خود به هنگام نماز و چسباندن تراكت هايي بر روي شيشه هاي مغازه هايشان براي تعطيلي مغازه و دعوت ديگران به نماز اول وقت از جمله طرحهاي اين ستاد است./ز
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر