کد خبر: ۳۲۶۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۱
خوزستان/

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: میزان ترانزیت مواد نفتی در 9 ماهه سال جاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) از 26 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته برخوردار است

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛علیرضا خجسته  میزان ترانزیت مواد نفتی در 9 ماهه سال جاری را بالغ بر یک میلیون و 116 هزار و 639 تن عنوان کرد و افزود: این مقدار در مقایسه با میزان 885 هزار و 395 تن مدت مشابه در سال گذشته، رشد 26 درصدی را نشان می دهد.

وی همچنین میزان کل تخلیه و بارگیری مواد نفتی در سال جاری را بالغ بر یک میلیون و 261 هزار و 600 تن برشمرد که نسبت به میزان مدت مشابه در سال 89، از 20 درصد رشد برخوردار است.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در خصوص اقدامات این اداره کل با توجه به افزایش تقاضای مواد نفتی در سالهای اخیر، تصریح کرد: به منظور پاسخگویی به این تقاضاها، این اداره کل تعداد اسکله های نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) را به سه اسکله افزایش داد تا امکان پهلو دهی کشتیهای تانکری بیشتری میسر شود.

خجسته افزایش تعداد شرکتهای تخلیه و بارگیری مواد نفتی به چهار شرکت را از مزایای این اقدام برشمرد و بیان کرد: در همین راستا دو پست اسکله به همین منظور لایروبی شده و امکان پهلو دهی کشتیهایی با تناژ بالاتر فراهم شده و تناژ کشتیهای تانکر ورودی به 51 درصد افزایش یافت که به دنبال آن برای نخستین بار یک فروند کشتی با تناژ 35 هزار و 162 تن در اسکله های این مجتمع بندری بارگیری کرد.

وی الزام شرکتهای تخلیه و بارگیری مواد نفتی به انجام اقدامات اصلاحی بر روی تاسیسات تخلیه و بارگیری را از دیگر اقدامات این اداره کل عنوان کرد که منجر به افزایش توان و میزان بارگیری این دست محموله ها شده است./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر