کد خبر: ۳۵۱۲۷۲۵
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۷

شهرداری منطقه 9 در غرب تهران واقع شده است، این منطقه با وسعتی نزدیک به 19.6 کیلومترمربع جمعیتی بالغ بر 165903 نفر را در خود جای داده است که اغلب آنها در محله های: هاشمی، شمشیری، شهیددستغیب، مهرآباد و 30 متری جی سکونت دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران، محدوده این منطقه از شمال به خیابان آزادی و جاده مخصوص کرج از جنوب به بزرگراه فتح و 45 متری زرند، از شرق به خیابان شهیدان، خیابان سادات و از غرب به مسیل کن منتهی می‌شود.

این منطقه دارای 2 ناحیه و 8 محله بوده که در داخل محدوده شهری قرارگرفته‌اند و تعداد 47737 خانوار در این دو ناحیه سکونت دارند.

این منطقه دارای 20 بوستان می‌باشد و مساحت کل فضای سبز آن 76.5 هکتار است که شامل فضای سبز بوستان‌ها، جنگلکاری و رفیوژ و کچکی است.

سرانه فضای سبزدر این منطقه (با احتساب فضای سبز عمومی و خصوصی) 17.8 متر مربع است.

 

یکی از مهمترین شاخصه‌های این منطقه وجود میدان و برج آزادی است که مظهر شهر تهران به شمارمی‌رود و یادآور بزرگترین گردهمایی‌های مملکتی به ویژه در روزهای اوج پیروزی انقلاب برای همه شهروندان تهرانی بوده و یکی ازجذابیت‌های بزرگ این منطقه است.

از دیگر ویژگی‌های بارزاین منطقه می‌توان به بزرگراه آیت الله سعیدی و 65متری فتح در غرب تهران اشاره کرد که به عنوان 2 شریان حیاتی برای شهر تهران مطرح می‌باشد.

از محله‌های آن می‌توان از خیابان آذری، مهرآباد شمالی و جنوبی، ۳۰ متری جی، یافت‌آباد، ۲۰ متری شمشیری، 21 متری جی، بلوار استاد معین و پل ساوه نام برد./ز
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر