کد خبر: ۳۵۲۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۰۸:۱۵
مشهد/رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد؛

رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد از تهیه طرح نخستین پارک ریاضی کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ احمد عرفانیان اظهار داشت: بر این اساس طرحی تهیه شده است که با اجرایی شدن آن امکان ایجاد نخستین پارک ریاضی کشور در مشهد فراهم می‌شود.
رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی در ارتباط با مکانی که برای ایجاد این پارک در دستور کار قرار گرفته است افزود: با توجه به صحبت‌هایی که شده است مکانی در کنار سینما سیمرغ مشهد برای ایجاد این پارک در نظر گرفته شده است.
عرفانیان در ادامه به ضرورت ایجاد پارک ریاضی به منظور فراهم کردن بستری برای آموزش ریاضی در کنار بازی و تفریح اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا نیز با شهردار مشهد برای ایجاد این پارک صحبت‌های شده است و ایشان نیز قول مساعد در ارتباط با فراهم کردن شرایط برای ایجاد این پارک داده‌اند.
رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی و رئیس مرکز پژوهشی شیوه‌های آموزش ریاضی در بخشی دیگری از سخنان خود اظهار داشت: پارک پیشنهادی که برای پارک ریاضی در نظر گرفته شده ‌است در مکان دور از دسترس آحاد جامعه قرار گرفته است.
عرفانیان خاطرنشان کرد: از شهردار مشهد خواسته‌ایم که یکی از پارک‌های نزدیک به مرکز مشهد مانند پارک ملت و یا پارک کوهسنگی را برای ایجاد این پارک موضوعی اختصاص دهند تا در این راستا امکان استفاده دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان از این فضای تفریحی آموزشی فراهم شود.
رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی در ادامه، افزود: عمومی کردن ریاضیات و بررسی مشکلات و مسائل آموزش ریاضی به ویژه در میان دانش‌آموزان در بستر فراهم کردن شیوه‌های جدید آموزشی است.
وی در ادامه و در ارتباط با سابقه ایجاد این نوع پارک موضوعی در کشور افزود: تاکنون پارکی با موضوع ریاضی در کشور ایجاد نشده است که امیدوار هستیم با ایجاد این نوع پارک، آموزش ریاضی و مفاهیم آن را بتوانیم به شکلی موثر و در قالب بازی  در میان دانش‌آموزان نهادینه کنیم./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر