کد خبر: ۳۵۷۰۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۱ - ۲۱:۳۳

يك متخصص گوش، حلق و بيني خبر داد: لوزه سوم يك بيماي شايع در كودكان است كه بهترين سن براي جراحي آن 100 روزگي تا 3 ماهگي است.

دكتر علي اصغري متخصص گوش حلق و بيني در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: لوزه ها غدد كوچكي هستند كه در ناحيه حلق قرار دارند و محافظت بدن را عليه عوامل خارجي بر عهده دارند اين در حالي است كه هرگونه عامل محركي كه به حلق وارد شود موجب تحريك لوزه ها مي شود.
وي عنوان كرد: لوزه هاي حلقي و لوزه هاي زباني (لوزه سوم) را فقط با عكس راديولوژي مي توان تشخيص داد اين در حالي است كه علايم لوزه آن قدر متنوع است كه بايد حتما به پزشك مراجعه شود.
اصغري با بيان اينكه والدين بايد درمان لوزه سوم كودكانشان را جدي بگيرند تصريح كرد: چهره زرد رنگ، جثه لاغر كودك و تنفس از طريق دهان از جمله علايم لوزه سوم است كه در صورت عدم درمان در آينده فرد به بيماري هاي فشار خون مبتلا مي شود.
اصغري با بيان اينكه مي توان از سن 100 ماهگي تا سه ماهگي لوزه سوم را جراحي كرد خاطرنشان كرد: اگر پزشك متخصص شرايط را مناسب دانست و اصرار بر حفظ لوزه هاي مشكل زا نبود و مشكلاتي كه به تبع تنفس دهاني و بسته بودن راه اصلي تنفس براي بچه ها پيش نيامد اين اصرار نابه جا است./ح
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر