کد خبر: ۳۵۷۹۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۹
مشهد/ با توجه به اجرای طرح های استقبال از بهار ؛

هرساله به برکت وجود بارگاه منور امام رضا(ع) خیل عظیمی از زائران از جای جای ایران به پایتخت معنوی ایران سفرمی کنند، زائرانی که حضورشان، نوعی برکت برای شهر مشهد محسوب می شود.

 

 به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، طبق آخرین آمار سالیانه بیش از 25 میلیون زائر به مشهد سفر می کنند که این حجم از مسافر، ضرورت زیباسازی شهر مشهد را دو چندان می کند.

حوزه خدمات شهری به عنوان بخش مهمی از شهرداری مشهد در همه ایام به خصوص زمان پیک مسافر مانند عید نوروز و فصل تابستان اقدامات زیادی را به منظور زیباسازی و از همه مهم تر پاکیزه نگه داشتن شهر انجام می دهد.

کاشت بیش از 6 میلیون گل با طراحی های جدید به صورت المان، رفت و روب معابر شهر به صورت سه شیفت، شست و شوی روزانه معابر منتهی به حرم و آمادگی کامل نیروهای خدماتی و امداد رسان از جمله اقدامات حوزه خدمات شهری شهرداری مشهد در ایام نوروز است.

در گفتگویی با زائران از وضعیت خدمات رسانی شهرداری مشهد در زمینه های مختلف چون خدمات شهری جویا شدیم.

کمالی که برای بار اول به مشهد آمده است در خصوص وضعیت نظافت شهر می گوید: با توجه به اینکه در ایام خاص شهر مشهد شلوغ می شود اما می توان گفت که معابر و خیابان های شهر مشهد از نظافت قابل قبولی برخوردار است.

وی که از شهر زنجان به مشهد آمده است ادامه داد: نزدیک به 7 روز است که در شهر مشهد اقامت داریم و در این مدت از مکان های مختلف شهر دیدن کردیم، که باید گفت شهر مشهد نسبت به سایر شهرهای کشور، شهری زیباست و این زیبایی مدیون گل کاری های سطح شهر است.

در ادامه رضایی که از شهر اصفهان به مشهد سفر کرده است می گوید: این بار سوم است که به مشهد سفر می کنم می توان گفت که شهر مشهد هر سال نسبت به سال های گذشته در تمام حوزه های شهری بهتر شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته گلکاری های خوبی در سطح شهر از سوی شهرداری انجام شده بود اما امسال این اقدام با سال های گذشته بسیار متفاوت تر بوده است به گونه ای که گل کاری ها در قالب طرح های جدید انجام شده است.

رضایی اضافه کرد: من به اتفاق همسرم در اطراف حرم اقامت دارم و هر روز که برای زیارت به حرم می رویم مشاهده می کنم که نیروهای خدماتی به طور مرتب معابر را جارو و رفت و روب می کنند.

در ادامه این گزارش به کمپ بابا قدرت رفته ایم تا از وضعیت زائرانی که در این مکان اقامت دارند گزارشی تهیه کنیم.

محمدی فر زائر 60 ساله که به مدت سه روز است در کمپ بابا قدرت اقامت دارد در خصوص وضعیت شهر مشهد در ایام نوروز می گوید: وضعیت شهر مشهد نسبت به دیگر شهرهای کشور در ایام های خاص بسیار متفاوت تر و زیباتر است این زیبایی را می توان در گل کاری های سطح شهر و خصوصا المان ها مشاهده کرد.

وی ادامه داد: همچنین اقدام خوبی که امسال صورت گرفته است ایجاد بازار ارزاق عمومی موقت در کمپ است که این حرکت باعث شده است در وقت و زمان ما برای خرید خارج از بازار صرفه جویی شود.

محمدی فر اضافه کرد: تنها در بخشی از شهر به ویژه اطراف حرم مطهر برای پیدا کردن آدرس ها با مشکل مواجه شدیم که این نقیصه به دلیل نبود و یا کمبود تابلوهای اطلاعاتی است و باید رفع شود.

در ادامه معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص میزان رضایت شهروندان و زائران از اقدامات شهرداری در نوروز 90 گفت: طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته در خصوص طرح استقبال از بهار سال گذشته بالغ بر 80درصد شهروندان و زائران از برنامه‌های استقبال از بهار رضایت داشته‌اند.

خلیل الله کاظمی ادامه داد: میزان رضایت شهروندان و زائران ازفعالیت‌های فضای سبز در سطح شهر مشهد در سال گذشته بالای 90 درصد بوده است.

قائم مقام ستاد استقبال از بهار در خصوص رفع نازیبایی های شهر در ایام نوروز گفت: در راستای رفع نازیبایی‌های سطح شهر خاک و نخاله های ساختمانی سطح شهر جمع‌آوری شده است و در کنار آن آسفالت معابر نیز لکه‌گیری شد.

کاظمی ادامه داد: تمامی معابر اصلی شهر، مخازن و المان‌های ترافیکی نیز با 30 دستگاه تانکر شستشو شده است.

وی با بیان این که کاشت گل در شهر مشهد نسبت به سال گذشته 71 درصد رشد داشته است، گفت: در سال گذشته نزدیک به 5/3 میلیون گل در طرح استقبال از بهار 90 کاشته شد که این میزان در طرح امسال به بیش از 6 میلیون گل رسیده است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: این تعداد گل به صورت المان در میادین شهر و معابر کاشته شد تا فضای شهر را علاوه بر زیباسازی، تلطیف کند./س

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر