کد خبر: ۳۸۱۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۳
رييس شوراي سياستگذاري صنعت چاپ:

نگاه آموزشي - پژوهشي در عرصه صنعت چاپ مي‌تواند موجبات رشد پیشرفت را فراهم كند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بهمن دري معاون امور فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رييس شوراي سياستگذاري صنعت چاپ كه در هفتمين جلسه شوراي سياستگذاري كه روز گذشته (سيزدهم دي ماه) با حضور اكثر اعضا برگزار شد سخن مي‌گفت با تأكيد بر اينكه نگاه آموزشي - پژوهشي در عرصه صنعت چاپ مي‌تواند موجبات رشد پیشرفت را فراهم كند، گفت: متأسفانه آفتي كه در حوزه پژوهش در كشور وجود دارد این است که پژوهش برای پژوهش صورت مي‌گيرد.که این چندان شایسته نیست.
اضافه كرد: بايد پژوهش از قالب تئوري و نظري بودن به قابليت عملياتي شدن نزديك شود و پژوهش براي قفسه‌هاي كتابخانه‌ها كار مفيدي نیست و جز صرف بودجه و اتلاف زمان پیامد دیگری ندارد.
وي خاطرنشان كرد: بهره‌گيري از نظرات كارشناسي٬ شناسايي شاخصه‌ها٬ ضرورت‌ها و اولويت‌ها، با نگاه عميق و طراحي نقشه راه در پژوهش‌ها، می تواند پژوهشي راهنما و هدايت گر را توليد كند.
در اين جلسه كه با طرح تشكيل كميته‌هاي كارشناسي مشورتي شورا برگزار شد این موضوع مورد بحث و بررسي اعضاي شورا قرار گرفت و چارچوب كميته‌هاي مشورتي با محوريت تجارت، حقوقی، برنامه‌ريزي راهبردي، فناوري، آمار و اطلاعات به‌منظور بررسي كارشناسي و طرح موضوعات و ارائه به شوراي سياستگذاري مورد تصويب اعضا قرار گرفت./ي2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر