کد خبر: ۳۸۲۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۵
برای ترویج کتاب‌خوانی انجام شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران با حضور در اداره کل امور زندان‌های با مدیر کل امور زندان‌های مازندران برای ترویج کتابخوانی در بین زندانیان تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران رئیس فرهنگی اداره کل امور زندان‌های مازندران در این دیدار با اعلام اینکه هم‌اکنون 42 هزار جلد کتاب در 10 زندان استان مازندران وجود دارد، اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی و کتاب‌خوانی در میان زندانیان برگزار می‌شود.
حجت الاسلام محمد زارع با اشاره به مستهلک شدن کتاب‌ها با گذشت زمان و همچنین کمبود کتاب در این اداره ابراز داشت: این نوع از کتابداری روی اصول نیست و باید با همکاری اداره کل کتابخانه‌ها بتوانیم با یک حرکت اصولی و درست استفاده از کتاب در زندان‌ها بیشتر شود.
این مسئول با تاکید بر برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی در میان زندانیان و تاثیر کتاب بر روحیه زندانیان، ادامه داد: بر خلاف تصوراتی که از زندان‌ها دارند سعی کردیم به جای استفاده از حرکات نظامی در زندان‌ها رویه فرهنگی را در پیش بگیریم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران نیز در این دیدار گفت: کتاب مجموعه‌ای از ارزش‌های فرهنگی و شخصیتی ملت است و در اثر دوری از این عنصر مهم فرد و جامعه دچار هر نوع آسیبی می‌شود.
محمد اسماعیل با اشاره به نقش کتاب در آینده تربیتی زندانیان ابراز داشت: زندان علاوه بر اینکه محلی برای دور نگاه داشته شدن اشرار از جامعه و محل کیفر اعمال مجرمانه است، نگاه تربیتی نیز داد و با همکاری با امور زندان‌ها بتوانیم به هدف نهایی خود که همان تربیت و انسان‌سازی است برسیم.
مدیر کل امور زندان‌های مازندران نیز با اعلام اینکه در نظام اسلامی هدف زندانبان اصلاح و بازسازی جسم و روح است، متذکر شد: مبنای کار ما در اینجا حرکت فرهنگی است و یکی از اهدافی که ما دنبال می‌کنیم شرکت زندانیان در برنامه‌های فرهنگی و کتابخوانی است.
حسین غفاریان اذعان داشت: بارها در بازدیدهای شبانه از آسایشگاه زندانیان دیده شد که برخی از آنان با وجود نور کم سالن در شب مشغول مطالعه هستند و حتی برخی از آنان مشغول حفظ کردن قرآن هستند./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر