کد خبر: ۳۸۳۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۴

با توجه به اينكه اكثر تعاوني هاي جهان غير دولتي هستند و تعاوني هاي ايران به دليل غيردولتي بودن در ليست تحريم ها قرار ندارند،بنابراين تحريم ها هيچ تاثيري در تعاوني ها نخواهد داشت.

داريوش پاك بين دبير كل اتاق تعاون ايران در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران درخصوص تاثير تحريم ها بر تعاوني ها گفت: تعاوني هاي كشور در ليست تحريم ها قرار ندارند و اين فرصت بسيار خوبي براي ارتباط مستقيم با تعاوني هاي ساير كشورها درخصوص صادرات و واردات است.

وي نكته مهم درخصوص تعامل با تعاوني هاي كشورهاي مختلف را برنامه ريزي در مورد واردات دانست و افزود: تعاونگران بايد به دنبال واردات اقلام محدود و مورد نياز از جمله مواد اوليه با كيفيت و خوب باشند و تا حد امكان از اجناسي كه مورد نياز نيست، بپرهيزند.

دبير كل اتاق تعاون ادامه داد: بايد از منابع دولت درخصوص واردات به كشورهاي اطراف استفاده كنيم.

وي تصريح كرد: با توجه به مشكل انتقال ارز در خارج از كشور مي توانيم از پول هايي كه دولت بابت فروش نفت طلبكار است را با كشورهاي ديگر پاياپاي كنيم.

پاك بين خاطرنشان كرد: در بحث تحريم ها هيچ بخشي به اندازه تعاون نمي تواند به دولت كمك كند و طرح هاي زيادي در اين خصوص وجود دارد و براي رسيدن به توسعه تلاش مي كنيم تا اين كار تحقق يابد./ق2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر